В Apple помилялися: ера пост-ПК не настала

засновник Apple Стів Джобс в інтерв'ю з Уолтом Моссбергом вперше вжив термін «пост-ПК», коли розповідав, що ПК скоро стануть не потрібні

З випуском iPad в Apple оголосили, що комп’ютери вже не потрібні та відійдуть в минуле – настане ера пост-ПК. Однак опитування, проведене перед «Чорною п’ятницею» серед американців компанією Propeller Insights, показує, що найбажанішими подарунками цього року є одяг, телевізори та ноутбуки.

пост-ПК

США – один із найбільших світових ринків, і, за даними аналітиків, цьогорічний день розпродажів під назвою «Чорна п’ятниця» там популярний як ніколи. Близько 79% з 1034 опитаних дорослих американців та 507 підлітків кажуть, що вони проведуть цей день у купівлях. При цьому майже 44% опитаних говорять, що хочуть знайти найкращі пропозиції серед ноутбуків (22%), телевізорів (21%) та домашнього приладдя (20%).

«Дорослі та підлітки погоджуються, що одяг є головною річчю, яку вони купуватимуть у «Чорну п’ятницю» (39% дорослих та 49% підлітків). Жінки купуватимуть більше одягу, ніж чоловіки. Майже 51% дорослих жінок придбають собі новий гардероб, а серед дівчат-підлітків цифра сягне 61%. Серед дорослих чоловіків одяг купуватимуть 27%, хлопців-підлітків – 33%», – йдеться у дослідженні.

Що стосується електронних гаджетів, то телевізори бачать найкращим подарунком 33% дорослих та 21% підлітків. Ноутбуки хочуть отримати 32% дорослих та 38% підлітків. Смартфони бажають 28% дорослих та 32% підлітків. Іграшки, з електронними включно, бажають 30% дорослих та 21% підлітків.

Планшети не потрапили в топ-4 найбажаніших речей цього року. Хоча у 2010 році, коли Apple показала перший iPad, засновник Apple Стів Джобс в інтерв’ю з Уолтом Моссбергом вперше вжив термін «пост-ПК», коли розповідав, що ПК скоро стануть не потрібні. Компанія досі просуває ідею, що планшет може замінити комп’ютер, у рекламі своїх iPad Pro. У свіжому рекламному ролику у головної героїні запитали, над чим вона працює за своїм комп’ютером. Дівчина, яка використовувала iPad, запитала у відповідь, що таке комп’ютер.