Користувачам набридло різноманіття програм

Ринок мобільних додатків стає все більшим, і розробники показують дедалі більшу кількість нових проектів. Але користувачі, навпаки, все частіше зупиняються на мінімальному наборі програм. Вони вже на переповнюють смартфони додатками, і це змушує розробників активніше розвивати свої хітові програми.

Згідно з новим дослідженням Gartner, користувачів усе складніше переконати в необхідності спробувати ту чи іншу новинку. «Справа не в тому, що користувачі смартфонів втратили інтерес до мобільних додатків, споживачі все ще залишаються в захваті від того, що програми можуть робити для них у повсякденному житті, з робочими і неробочими сценаріями включно», – коментує результати директор з досліджень Брайан Блау (Brian Blau). Проте користувачі додатків повинні бути впевнені в цінності програми».

Звичайна ситуація трирічної давнини з безліччю заповнених додатками на екранах гаджетів проходить. Користувачі все менше часу витрачають на вивчення глибин магазинів програм та орієнтуються на основні рейтинги.

Експерти Gartner стверджують, що споживачі дуже рідко відмовляються від звичних програм, якими користуються систематично. Незалежно від того, які рішення пропонують конкуренти, користувач рідко буде пробувати змінити звичне оточення, принаймні до того часу, поки софт виконує покладену на нього роль.

Тим не менше, сам інтерес до новинок все ще притаманний покупцям, що і спонукає їх періодично відмовлятися від звичних додатків на користь різних альтернатив. Однак більшість таких експериментів досить швидко сходять нанівець, і користувачі повертаються до звичних рішень, оскільки вже не можуть так легко, як раніше, міняти шаблон використання мобільних девайсів.

Ці зміни, впевнені у Gartner, призводять до того, що розробникам значно складніше привернути увагу споживачів до своїх продуктів. З іншого боку, це змушує їх уважніше підходити до розробки, що позитивно позначається на якості кінцевого продукту.