П’ятниця, 19 Липня, 2024

Користувачі скаржаться, що виробники випускають забагато смартфонів

hands holding mobile phones

Споживачі вважають, що кожного року на прилавках магазинів з’являється надто багато нових моделей телефонів. Вони також думають, що вендори повинні бути відповідальнішими та мають адаптувати свої гаджети для переробки. Такі дані отримали фахівці Ґрінпісу в ході проведеного нещодавно опитування.

Дослідження проходило в шести країнах – США, Мексиці, Росії, Німеччині, Китаї та Південній Кореї. У кожній з них участь взяли 1000 респондентів. Більше половини з них сказали, що хотіли б рідше змінювати свої телефони.

Мобільні девайси мають одні з найкоротших життєвих періодів. Такі виробники, як Samsung та Apple, запускають нові флагмани щонайменше раз на рік. Ці гаджети зазвичай мають останні технології дисплеїв, процесорів, тощо. Технічні новації також дозволяють здешевити пристрої інших цінових діапазонів. «Більше половини респондентів погоджуються, що виробники випускають занадто багато нових моделей. Багато з них призначені лише на кілька років, – каже представник Ґрінпісу в Азії Чі Ан Лі. – Більшість користувачів хочуть, щоб їхні телефони можна було легко розібрати, полагодити та переробити».

Деякі користувачі вважають, що частий випуск нових телефонів не обов’язково погана річ. «Навіть якщо компанія випускає новий телефон кожні 6-12 місяців, на ринку стільки виробників, що здається, ніби новинки з’являються набагато частіше, – говорить південнокорейський студент Квон Сун Хо. – Я думаю, це гарний феномен, оскільки він спонукає знижувати ціни на старі моделі». Сам Квон оновлює свій телефон кожні два-три роки. Він не дивиться на останні флагмани, аби заощадити гроші.

Жителі різних країн мають власне ставлення до можливостей з ремонту телефонів. У Китаї та Південній Кореї користувачі хочуть мати можливість полагодити мобільник. Тоді як подібне не так сильно цікаве громадянам США та Німеччини. У цілому більше половини респондентів у всіх шести країнах вважають, що виробники повинні бути відповідальнішими та мають робити свої девайси легшими в переробці.

«Якби вони давали знижку покупцям, котрі повертають свої старі гаджети, це підвищило б лояльність та допомогло б екології», – вважає Квон. «Я думаю, виробникам є сенс просувати переробку, оскільки вони знають характеристики компонентів гаджетів», – каже інший користувач Чой Юнсу. Загалом більше 90% респондентів у Китаї, Мексиці та Південній Кореї кажуть, що для них важливо мати можливість простого ремонту пошкоджених мобільників.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися