Субота, 20 Квітня, 2024

Коронавірус загрожує наступному поколінню смартфонів

Нинішній 2020 рік можна фактично викреслити з життя, як це давно зробили корпорації та оргкомітети, котрі скасували всі свої конференції та спортивні змагання. Навіть Олімпіаду перенесли на наступний 2021 рік. Постає питання, що буде з новими смартфонами, які виробники часто презентували у другій половині року.

Сьогодні майже третина світу знаходиться на карантині із закритими кордонами, люди не можуть вільно пересуватися містами. Експерти кажуть, що карантин триватиме до травня-червня, після чого може знадобитися до шести місяців для відновлення нормального режиму життя.

Восени Apple має презентувати iPhone 12, який повинен стати віхою в її історії. Адже це перший телефон компанії з підтримкою мереж 5G. Японська бізнес-газета Nikkei пише, що Apple розмірковує про відтермінування запуску.

Подібне може бути справедливо для Samsung та інших виробників телефонів.

«Приблизно 70% смартфонів виробляються в Китаї. Після розквіту пандемії в регіоні ланцюги поставок наявних гаджетів зруйнувалися», – каже директор аналітичного агентства Llamasoft Разат Гарав.

Від пандемії також постраждала Південна Корея. Найбільш заражений кластер – місто Теґу – знаходиться у 20 хвилинах їзди від індустріального кластера, який виробляє багато компонентів для гаджетів.

Окрім порушення виробництва та поставок ринок смартфонів також зіткнувся з найбільшим падінням в історії. Поставки телефонів впали на 40% у першому кварталі 2020 року, за даними IDC.

Порушення звичних ритмів презентації гаджетів та їхньої доступності в магазинах порушує грошовий потік від користувачів, які звикли купувати новинки.

Експерти припускають, що вендори спробують презентувати нові гаджети як завжди. Але при цьому вони затримають реалізацію нових функцій у цих апаратах.

Виробники не будуть скидати свої ціни на новинки, щоб стимулювати попит у збіднілого населення. Натомість вони можуть запропонувати знижки на старі моделі, а також показати більше бюджетних апаратів.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися