Неділя, 3 Березня, 2024

Поствірусне життя: у Китаї ввели «код здоров’я» на смартфонах

Зелений код здоров’я

Китай пережив карантин 2020 року і почав нове поствірусне життя. У ньому громадяни не можуть вільно пересуватися. Вони мають довести, що їхнє здоров’я не загрожує іншим. Для цього на їхніх смартфонах з’явився «код здоров’я». Це стало можливим завдяки майже поголовній наявності смартфонів та існування державної системи стеження за громадянами та аналізу їхніх даних.

У Вухані – 11-мільйонному місті, яке стало центром епідемії в Китаї, – не можна просто сісти в метро, поселитися в готелі чи навіть увійти в центральну частину мегаполісу. Спершу необхідно прикласти смартфон до спеціального зчитувача. Дозвіл нададуть, лише якщо на екрані мобільника загориться зелений код здоров’я.

Код здоров’я став частиною персональної справи кожного китайця. Смартфон його передає за допомогою спеціалізованого додатка.

Якщо код червоний – це означає, що людина інфікована, мала лихоманку або інші симптоми та чекає діагнозу. Жовтий код означає, що людина контактувала з інфікованим, але не завершила двотижневий карантин і повинна бути в госпіталі чи вдома.

«Люди з червоними та жовтими кодами точно не ходять довкола, – каже 51-річна менеджер Ву Шенгонг. – Я почуваюся безпечно».

Інтенсивне використання кодів здоров’я є одним з елементів для відновлення роботи китайської економіки й одночасно утриманням інфекції. Це має запобігти виходу на роботу інфікованих людей, тоді як здорові можуть працювати.

Код здоров’я – це ще один елементи масштабного контролю громадян. На вулицях Китаю вже працюють сотні мільйонів камер, які є найбільшою системою спостереження та здатні відшукати людину за 7 хвилин. Також місцеві цензори моніторять інтернет так щільно, що користувачі вимушені згадувати «марсіанську мову». Масштабна комп’ютеризована система, відома як соціальний кредит, націлена на дотримання офіційних правил, а її частиною є, наприклад, карта боржників.

Китайці отримують коди через додаток WeChat, який є універсальним гігантом і пропонує майже всі наявні послуги. Для цього громадянину потрібно заповнити форму, вказавши свої персональні дані та наявність симптомів. Підтверджувати останні якимось чином не вимагається. Однак влада загрожує суворим покаранням для порушників, які будуть понижуватися в системі соціального кредиту.

За матеріалами: Times Union

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися