П’ятниця, 1 Березня, 2024

Користувачі хочуть смартфони із зарядним у комплекті: результати продажів Xiaomi Mi 11

Новий смартфон Xiaomi Mi 11 показав, що вендорам буде важко просувати відмову від зарядних адаптерів у комплекті, щоб заробити більше грошей, прикриваючись піклуванням про екологію. Цей мобільник мав стати першим у лінійці Xiaomi, з яким компанія перестане комплектувати свої девайси зарядним пристроєм. Однак продажі першої партії цьогo гаджета показали, що користувачам така ідея не подобається.

Анонсований у грудні Mi 11 з процесором Snapdragon 888 уже надійшов у продаж у Китаї. Він мав два варіанти поставок: без зарядного пристрою та із зарядним пристроєм у комплекті.

Представники компанії Xiaomi розповіли, що стандартно Mi 11 постачатиметься без зарядного пристрою в коробці. Про наявність варіанта з зарядним пристроєм Xiaomi не особливо нагадувала. Різниця в ціні між комплектаціями в рамках акційного періоду склала $15, але через неназваний термін вона збільшиться до $30.

Перша партія Mi 11 у 350 000 штук «розлетілася» за кілька хвилин. Лише 6% користувачів купили комплектацію без зарядного пристрою в коробці. Лише 20 тисяч юзерів вибрали «зелений» варіант, який також не мав кабелю в комплекті.

Тренд відмови від зарядного пристрою в комплекті задала Apple разом з випуском iPhone 12. Інші виробники почали кепкувати з такого рішення, зокрема, Xiaomi, OnePlus та Samsung, публікуючи у соцмережах пости з нагадуванням, що їхні смартфони мають зарядний пристрій у коробці. Xiaomi, наприклад, опублікувала твіт зі словами: «Не хвилюйтеся, ми нічого не викидали з коробки». Однак за кілька тижнів вендори почали копіювати рішення Apple. Samsung, наприклад, також видаляє пости, в яких вона висміювала рішення Apple.

Ідея відмови від зарядного пристрою в комплекті далеко не нова, й Apple не була першою. Ще у 2013 році Motorola випустила Moto G у такій комплектації. Компанія тоді чесно сказала, що так вона хоче знизити вартість смартфона.

В Apple, Xiaomi, Samsung та інших вирішили прикритися екологією, розповідаючи про те, що відсутність зарядного пристрою нібито зменшить кількість електронних відходів. Однак нові смартфони пропонують нові зарядні технології, зокрема, сучасний роз’єм USB Type-C, і користувачі вимушені купувати зарядні пристрої. Наприклад, iPhone 12 постачається з кабелем Lightning-USB-C, тоді як старі зарядні пристрої Apple мають порт USB-A.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися