Неділя, 21 Квітня, 2024

Chrome зламав комп’ютери Apple Mac

Нещодавно користувачі комп’ютерів Apple стикнулися з тим, що їхні девайси перестали завантажуватися в операційну систему. Замість цього вони спостерігали блакитний екран – індикатор серйозних проблем. В інтернеті почали ширитися чутки про вірусну епідемію, але Google розкрила реальну причину – винним виявився апдейт браузера Chrome.

Збій завантаження Mac викликала нова версія оновлювача Chrome Keystone. Встановлення цього програмного компонента викликало пошкодження критично важливих файлів операційної системи macOS. Подібне виявилося можливим за збігу кількох умов, ключовою з яких є вимкнена опція перевірки цілісності системи.

«Здається, є проблема з новою версією Google Keystone. Це проявляється як неможливість запускати нові додатки, визначити доменні імена в уже запущених програмах, перезавантажитися, – розповідають у Google. – Ми зупинили розгортання і працюємо над вирішенням».

Засіб перевірки цілісності системи (SIP, system integrity protection) з’явився у 2015 році з випуском версії macOS El Capitan. Це програмне рішення повинно захищати файли ОС від видалення та модифікації. Дозвіл на такі дії мають лише кілька особливих авторизованих процесів.

Експерти кажуть, що з вимкненим SIP збійний апдейт Chrome намагався модифікувати важливі системні компоненти. Серед іншого – він видаляв критичне символьне посилання, яке вказує на папку /var.

Щоб Chrome зламав Apple Mac, необхідно дотриматися таких умов:

  • вимкнути SIP;
  • коренева рут-директорія повинна мати права запису від поточного користувача;
  • встановити версію Chrome Keystone 1.2.13.75;
  • дати Keystone оновитися.

Одними з перших жертвами невдалого оновлення Chrome на Mac стали голлівудські кіностудії та професіонали відеообробки, які використовували програму Avid Media Composer. При роботі зі сторонніми відеокартами цей додаток вимагає відключення SIP.

Google опублікувала алгоритм для відновлення працездатності комп’ютерів Apple. Виконавши ці дії, користувач видаляє збійний компонент Chrome та відновлює видалені і модифіковані файли ОС. Після перезавантаження Mac починає працювати нормально.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися