Космонавти теж святкують Новий рік. Але о якій годині?

вперше новий рік на орбіті відсвяткували радянські космонавти Юрій Романенко та Георгій Гречко під час своєї рекордної 96-денної місії у 1977/1978 роках на борту космічної станції Салют-6.

За кілька днів вся планета святкуватиме Новий рік і космонавти також його відмічатимуть. Однак о якій годині? Семеро людей зараз літають над Землею на висоті близько 400 кілометрів зі швидкістю 24000 км/год. Це означає, що їхня доба триває 90 хвилин, адже вони роблять 16 обертів навколо планети протягом однієї доби на поверхні Землі.

Щоб жителі МКС могли належним чином організовувати космічні операції та діяльність, NASA та його міжнародні партнери вирішили встановити годинники на борту МКС за універсальним годинником часу (UTC). Це стандарт часу, який відповідає середньому часу за Гринвічем (GMT) у Великій Британії.

Це означає, що кожні 12 місяців о 7 вечора на борту космічної станції офіційно починається Новий рік. Таким чином, Новий рік на МКС святкують о 2 годині ранку за Київським часом. Український час на дві години випереджає UTC.

Звичайно, можливо, що кожен член екіпажу також захоче відсвяткувати настання Нового року відповідно до часового поясу свого будинку на Землі.

Цікаві факти: 1 січня 2022 року вперше настання нового року відсвяткували на МКС китайські космонавти. А вперше новий рік на орбіті відсвяткували радянські космонавти Юрій Романенко та Георгій Гречко під час своєї рекордної 96-денної місії у 1977/1978 роках на борту космічної станції Салют-6. Їхнє святкування бачили жителі Землі, оскільки його транслювали по телебаченню. Перед телекамерою вони підняли келих якогось напою, але невідомо, що саме вони пили.

На даний момент в 68 екіпаж МКС входять американці Френк Рубіо, Ніколь Манн і Джош Кассада; росіяни Сергій Прокоп’єв, Дмитро Петелін і Анна Кікіна; і Коічі Ваката з Японії, тому всього за кілька днів на борту космічної станції може відбутися чимало святкувань.

Цілком імовірно, що астронавти зберуться на одну новорічну вечірку, де вони насолоджуватимуться особливими стравами та подумають про те, що вони провели в космосі. Проте святкування з шампанським не буде, оскільки алкоголь на космічній станції заборонено.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я