Понеділок, 15 Квітня, 2024

Космічний інтернет фінансуватиме місто на Марсі

До Google та Facebook, які хочуть доставляти дешевий інтернет у найвіддаленіші регіони планети, приєднався новий конкурент – засновник компаній PayPal, SpaceX та Tesla Ілон Маск. І якщо найбільший пошуковик та найбільша соцмережа хочуть просто отримати більшу аудиторію, до якої кабелем не дотягнутися, то Маск хоче перетворити космічний інтернет на спонсора марсіанської колонії.

Ілон Маск планує збудувати позаземну колонію на доходи від космічного інтернету

За планами цього мільйонера, якими він поділився на приватній події в Сіетлі, інтернет постачатиме флот з 4 тисяч супутників на навколоземній орбіті. Ця мережа матиме два головних завдання: вона повинна збільшити загальну швидкість інтернету та долучити до Мережі ще три мільярди людей, які проживають у бідних та віддалених регіонах. Швидкість пересилання даних збільшиться завдяки тому, що супутники матимуть низьку орбіту – близько 1400 км – та передаватимуть дані напряму, а не через сотні роутерів та серверів, як це відбувається сьогодні в наземних лініях. Завдяки цьому дані проходитимуть меншу відстань з меншими затримками і швидше потраплятимуть до адресата.

Однак глобальний доступ у Павутину – це не єдине завдання майбутнього космічного інтернету. Коли мережа вийде на етап комерційної експлуатації, прибутки від неї направлять на фінансування колонії на іншій планеті сонячної системи – на Марсі. Коли остання з’явиться, ця мережа супутників також забезпечить колоністів виходом у інтернет.

Розробкою супутникового глобального інтернету вже займається штат із 60 спеціалістів, кількість яких з часом планують збільшити до тисячі. На створення такої глобальної системи їм знадобиться близько 5 років та бюджет у $10 млрд.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися