Майже чверть зарядних пристроїв для гаджетів становлять загрозу для життя людини. Такого висновку дійшло Управління електробезпеки Швеції за результатами тестування 60 зарядних пристроїв. Згідно зі звітом, 23% з досліджених аксесуарів мають настільки серйозні технічні недоліки, що під час звичайного використання адаптер становить небезпеку.

адаптер

«Зарядка лежить у вас в спортивній сумці після тренування і трохи намокла, або ж ви загубили її на лижному схилі. Такої ситуації, яка може виникнути у будь-якого користувача, достатньо, щоб пристрій став небезпечним для використання, – заявив технічний експерт управління електробезпеки Швеції Мікаель Карлсон. – Результат – від неприємного відчуття до смертельного результату».

З 60 перевірених зарядних пристроїв 14 не відповідають технічним вимогам. Багато з них зібрані з неякісних матеріалів, що робить їх пожежонебезпечними. «Обшивка дротів цих пристроїв сприяє виникненню пожежі. У 12 пристроїв ізоляція легко займається, – сказав Карлсон – Наш аналіз показує «чорно-білі» результати. Або зарядні пристрої нормальні, або дуже погані».

Щоб убезпечити себе від нещасних випадків, експерти порадили утриматися від купівлі адаптерів у сумнівних магазинах. Варто звернути увагу на брендовану продукцію, наприклад, оригінальні адаптери від Samsung, Apple та інших виробників.

Часто інтернет-магазини продають зарядні пристрої без упаковки, посилаючись на те, що вони тепер не використовуються. «Вчора зупинили відвантаження 500 небезпечних зарядних пристроїв на митниці. Наступного тижня, швидше за все, прийде контейнер з подібним вантажем, – каже Мікаель Карлсон. – Якщо вони продаються, то це означає, що 500 сімей знаходяться в небезпеці».

Висока ринкова вартість товару також не дає ніякої гарантії. Мікаель Карлсон застеріг споживачів про використання зарядок у нічний час. За статистичними даними, тільки 25% користувачів дотримуються цього правила. Тому щомісяця як мінімум одна пожежа виникає через нічне заряджання смартфонів.

До речі, від вибору якісного дроту USB Type-C також залежить працездатність вашої техніки. Неякісні дроти з подібним роз’ємом можуть просто спалити гаджет. Розробник USB-C після подібних випадків впровадив функцію перевірки якості, але її використання у дротах та гаджетах залежатиме від бажання виробників.

ПОДІЛИТИСЯ

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here