Неділя, 19 Травня, 2024

Кожен четвертий адаптер для смартфона може вбити

Майже чверть зарядних пристроїв для гаджетів становлять загрозу для життя людини. Такого висновку дійшло Управління електробезпеки Швеції за результатами тестування 60 зарядних пристроїв. Згідно зі звітом, 23% з досліджених аксесуарів мають настільки серйозні технічні недоліки, що під час звичайного використання адаптер становить небезпеку.

адаптер

«Зарядка лежить у вас в спортивній сумці після тренування і трохи намокла, або ж ви загубили її на лижному схилі. Такої ситуації, яка може виникнути у будь-якого користувача, достатньо, щоб пристрій став небезпечним для використання, – заявив технічний експерт управління електробезпеки Швеції Мікаель Карлсон. – Результат – від неприємного відчуття до смертельного результату».

З 60 перевірених зарядних пристроїв 14 не відповідають технічним вимогам. Багато з них зібрані з неякісних матеріалів, що робить їх пожежонебезпечними. «Обшивка дротів цих пристроїв сприяє виникненню пожежі. У 12 пристроїв ізоляція легко займається, – сказав Карлсон – Наш аналіз показує «чорно-білі» результати. Або зарядні пристрої нормальні, або дуже погані».

Щоб убезпечити себе від нещасних випадків, експерти порадили утриматися від купівлі адаптерів у сумнівних магазинах. Варто звернути увагу на брендовану продукцію, наприклад, оригінальні адаптери від Samsung, Apple та інших виробників.

Часто інтернет-магазини продають зарядні пристрої без упаковки, посилаючись на те, що вони тепер не використовуються. «Вчора зупинили відвантаження 500 небезпечних зарядних пристроїв на митниці. Наступного тижня, швидше за все, прийде контейнер з подібним вантажем, – каже Мікаель Карлсон. – Якщо вони продаються, то це означає, що 500 сімей знаходяться в небезпеці».

Висока ринкова вартість товару також не дає ніякої гарантії. Мікаель Карлсон застеріг споживачів про використання зарядок у нічний час. За статистичними даними, тільки 25% користувачів дотримуються цього правила. Тому щомісяця як мінімум одна пожежа виникає через нічне заряджання смартфонів.

До речі, від вибору якісного дроту USB Type-C також залежить працездатність вашої техніки. Неякісні дроти з подібним роз’ємом можуть просто спалити гаджет. Розробник USB-C після подібних випадків впровадив функцію перевірки якості, але її використання у дротах та гаджетах залежатиме від бажання виробників.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися