Неділя, 23 Червня, 2024

Крадіжки кредиток: злагоджений кібероркестр

На початку цифрової епохи викрадення кредитної картки означало її фізичну втрату, наприклад, її могли витягнути з гаманця. З цього часу у злочинців залишалися лічені хвилини, перш ніж власник пластику звертався до банку для її блокування. За цей час вони повинні були встигнути купити якісь речі та потім їх перепродати, щоб отримати готівку. Це було складно, тому такі злочини були дрібними. Проте сьогодні з розквітом електронної комерції зловмисники можуть миттєво викрасти мільйони карток та зняти з них гроші. Це вимагає точної координації між учасниками, і ось як працює цей злагоджений кібероркестр.

Кіберзловмисники вже не полюють за пластиком, їхня мета – віртуальні цифри та номери самих карток. Головним секретом в цьому є механізм, який дозволяє їм конвертувати набори цифр у готівку. До того ж, за словами експерта з організованої злочинності, подібний спосіб вигідніший за фізичну крадіжку карток, оскільки кількість останніх сьогодні значно менша.

Віртуальні номери у гроші

Відповідь на питання, як зловмисникам вдається конвертувати свій успіх у віртуальному світі, варто шукати в досить високому рівні міжнародної організації між ними.

Одним з прикладів такого може слугувати масштабна крадіжка даних у 2012 році. Тоді хакери зламали процесінгову систему банку Bank Muscat – великої фінансової установи на Ближньому Сході. Зловмисники зняли кредитні ліміти з частини випущених банком карток та змінили їхні пін-коди.

Маючи всі дані, які записуються на магнітну стрічку пластика, кіберзлочинці пішли у шоппінг – за ці гроші на відповідних сайтах вони найняли собі робітників. Останні виконували вуличну активність – передавали, знімали та ховали гроші. Такі сайти дуже схожі на звичайні законні біржі фрілансерів: на них кандидатів переглядають, виставляють їм рейтинги та створюють позитивну чи негативну репутацію.

Для зняття готівки з вкрадених карток також необхідно було виготовити копії пластикових карток. Сьогодні це не проблема, оскільки відповідне обладнання та пустий пластик можна купити онлайн.

У день проведення операції організатори розіслали своїм найнятим виконавцям пін-коди карток із єдиним завданням: знімати гроші з кожного банкомату, який вони побачать.

Штаб-квартира банку Bank Muscat, який постраждав від однієї з найбільш організованої крадіжки

За певний відсоток винагороди вуличні кур’єри передали зібрані кошти старшим учасникам цієї схеми. Загалом у 26 країнах злочинцям таким чином вдалося зняти майже $40 млн під час 36 тисяч операцій з банкоматами.

Майбутнє кіберзлочинців

Бізнес у розвинених країнах все більше відходить від виробництва фізичних товарів та переходить у цифровий світ. Це спрощує зловмисникам їхню роботу, адже їм не потрібно гуртуватися в одному місці, а працювати вони можуть навіть з інших країн. Експерти прогнозують, що в майбутньому все більше злочинців збиратимуться для виконання однієї справи, а потім зникатимуть у натовпі та чекатимуть наступної пропозиції.

За матеріалами: BBC

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися