Четвер, 25 Липня, 2024

Купівля за кордоном може суттєво подорожчати

online-shopping

Українцям скоро, можливо, доведеться відмовитися від широкого асортименту іноземних онлайн-магазинів. Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) розробляє законопроект, який знизить ліміт безмитного ввезення. Якщо сьогодні він становить 150 євро, то в майбутньому його планують опустити до 22 євро.

До АПІТУ входять великі торгові мережі, і вони пояснюють свою ініціативу тим, що в Україні високий рівень тіньового імпорту. За їхніми словами, підприємці поділяють партії товару на частини і ввозять їх в Україну як товари для особистого користувача. Але в подальшому реалізують їх через торговельні мережі.

Наявний сьогодні ліміт у 150 євро – це також результат зниження. До 2013 року з-за кордону можна було купувати товари на суму в 300 євро. Утім, і нинішнього ліміту достатньо, щоб придбати собі бюджетний смартфон, планшет, невелику електроніку тощо.

За словами експертів, при зменшенні норми безмитного ввезення до 22 євро за всю вартість товарів понад цю суму потрібно буде платити ПДВ плюс імпортне мито. Це суттєво підвищить кінцеву ціну товару. Наприклад, якщо зробити покупку на 150 євро, то в Україні за неї доведеться заплатити близько 41 євро податків.

 

1 коментар

  1. К сожалению, проблема не столько в размере таможенной пошлины, сколько в том, что придется или ехать оформлять бумаги на таможню, или воспользоваться услугами таможенного брокера.
    От этого лишние траты времени, денег, нервов, и просторы для коррупции на таможне.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися