Понеділок, 20 Травня, 2024

Квадрокоптер використали для доставки органу для трансплантації

Літаючі дрони можуть святкувати чергову віху своїх досягнень: їх вперше залучили до доставки людських органів. Автори ідеї кажуть, що так можна рятувати тисячі життів. Усе тому, що замість годин та навіть днів доставки з дронами орган може прибути за десятки хвилин.

Квадрокоптер доставив нирку пацієнту, який очікував новий орган близько восьми років. Тестовий політ тривав 10 хвилин, протягом яких дрон подолав 5-кілометровий шлях від Госпіталю Балтімора до медичного центру Університету Меріленда.

Проект запустив доктор Джозеф Скалеа, який також виконав операцію з трансплантації. Ідея використовувати дрон у якості кур’єра людських органів з’явилася в нього після багаторазових затримок з доставки. В одному випадку, згадує він, орган чекали 29 годин. У тому випадку, каже лікар, якби орган отримали протягом 9 годин, пацієнт мав би ще кілька років життя.

Перед виконанням польоту з реальним органом для трансплантації автори ідеї виконали 44 тестові польоти загальною тривалістю понад 700 годин. Також дрон оснастили максимально можливою кількістю засобів безпеки. Серед них – запасні гвинти та мотори, подвійна батарея, резервна система розподілення енергії, парашут. Також за дроном постійно стежили в реальному часі.

Розробники кажуть, що доставка органів дроном не лише швидша за традиційний транспорт – карету швидкої допомоги. Контейнер квадрокоптера також дозволяє в реальному часі відстежувати показники температури та іншу важливу статистику.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися