Понеділок, 27 Травня, 2024

Китай отримав невідстежувану зброю проти супутників – їх непомітно мінуватимуть

Китайські науковці створили новий тип зброї проти супутників. Її особливість у повній непомітності та здатності тримати супутник під прицілом тривалий час. І навіть коли зброя спрацює власники супутника можуть не здогадатися про навмисне пошкодження. Вихід супутника з ладу можуть обгрунтувати несправністю його двигуна.

Свою першу протисупутникову зброю Китай випробував в 2007 році і з тих пір досліджував альтернативні технології, оскільки наявні рішення були надто помітними та залишали після себе багато космічного сміття.

Новий протисупутниковий роботизований пристрій вагою 3,5 кг є достатньо компактним, щоб доставити та закріпити невелику упаковку вибухівки у сопло двигуна супутника. Обраний тип вибухівки широко використовується для відокремлення ступенів ракет та інших цілей.

Вибуховий пристрій не розіриває супутник на шматки, а викликає контрольований за часом, стійкий вибух, пишуть професор Сунь Юньчжун та його колеги з Університету Політехніки оборонної промисловості Хунаня у статті.

Пристрій може перебувати всередині супутника протягом тривалого часу за допомогою механізму блокування. Якщо потрібно, девайс можна видалити із сопла супутника без будь-якого пошкодження.

Нову зброю вже випробували на наземному об’єкті, і дослідники сказали, що вона мала би практичну цінність у певних інженерних застосуваннях.

Оскільки вибух відбудеться всередині сопла власники підірваного супутника можуть дійти до висновку про несправність двигуна.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися