Субота, 13 Липня, 2024

У Польщі заарештували топ-менеджера Huawei

Поки фінансовий директор Huawei Менг Ванчжоу, яка є дочкою засновника компанії, намагається не потрапити за ґрати у США, у Польщі днями арештували ще одного топ-менеджера цього виробника. Його підозрюють у шпигунстві, а експерти пов’язують усі події з розгортанням мереж 5G і постачанням обладнання для цього.

У Польщі заарештували Станіслава Вана, який обіймав посаду директора з продажу Huawei у Польщі. Він також був начальником місцевого відділення прес-служби компанії. У Huawei він почав працювати у 2011 році, а до цього був дипломатом у китайському консульстві в Польщі. Також він закінчив одну з найкращих розвідувальних шкіл Китаю у 2004 році.

Офіцери польського контррозвідувального агентства ABW вже провели обшуки в офісі Huawei і в будинку Вана, вилучивши документи та електронне обладнання.

Разом з Ваном заарештували ще одну людину – поляка Петра Д., колишнього співробітника ABW, який працював у телекомунікаційній компанії Orange. Його офіс теж обшукали. За повідомленнями місцевих ЗМІ, під час роботи в ABW Петро Д. мав доступ до конфіденційної інформації, зокрема, до внутрішніх урядових систем зв’язку для секретної передачі даних вищим посадовим особам.

Обом заарештованим загрожує до 10 років в’язниці. У Huawei новину прокоментували стримано: «Huawei знає про ситуацію, і ми вивчаємо її». Також компанія повідомила, що за дії, що які суперечать політиці компанії, і за нанесення шкоди репутації Станіслава Вана звільнили.

Сьогодні у світі відбувається масове розгортання мереж 5G, і в Європі Huawei є одним з головних постачальників телекомунікаційного обладнання. Аналітик IDC Франсиско Джеронімо каже, що це вплине на відносини Huawei з урядами, мобільними операторами і навіть споживачами і підприємствами в Європі.

Тим часом знайшли нові докази, що Менг Ванчжоу та компанія Huawei постачали обладнання в деякі країни, попри міжнародну заборону. Документи показують, що топ-менеджер китайського виробника був призначений керівником іранської компанії Skycom. Також три менеджери китайської компанії мали право підпису в банківських акаунтах від імені Huawei та Skycom.

Президент США Дональд Трамп розмірковує над повною забороною американським компаніям купувати продукцію Huawei. Наказ про критичну ситуацію розглядається вже понад вісім місяців, і його підписання очікують уже в січні 2019 року. Якщо цікаво, чому Huawei є непрозорою компанією та навколо неї політичні суперечки, читайте статтю «Що таке Huawei Technologies і чому навколо неї політичні суперечки».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися