Японські виробники електроніки переходять на чотириденний робочий тиждень

Ідея чотириденного тижня в тому, щоб працівники проводили менше часу в громадському транспорті по дорозі на роботу та додому, наражаючи себе на небезпеку

Технологічна група Toshiba в червні переведе частину робітників на чотириденний робочий тиждень. Працівники отримають додатковий вихідний день, але при цьому їхня робоча зміна триватиме довше. Це один зі способів, який має допомогти стримати розповсюдження коронавірусу серед робітників, які не можуть працювати дистанційно.

Ідея чотириденного тижня в тому, щоб працівники проводили менше часу в громадському транспорті по дорозі на роботу та додому, наражаючи себе на небезпеку. Для офісних робітників, продавців та інженерів запроваджують гнучкий графік, зменшивши обов’язкову кількість годин в офісі.

Із 76 000 працівників Toshiba майже 10 000 працівників фабрик перейдуть на чотириденний робочий тиждень. Вони працюватимуть приблизно 160 годин на місяць.

Інший японський виробник електроніки Renesas Electronics також запроваджує чотириденний тиждень. У такому режимі працюватимуть майже 5000 людей. При цьому додатковий день вважатиметься вихідним без утримання, і працівники отримуватимуть 80% зарплатні.

Тим часом у Німеччині політики запропонували узаконити дистанційну роботу після пандемії. Пандемія показала, які обсяги роботи можна виконувати сьогодні в дистанційному форматі.

В Україні, за оцінками аналітиків, на роботу перестали ходити близько трьох мільйонів офіційно працевлаштованих українців. За даними опитування Gartner, 74% компаній згодні перевести до 5% персоналу на постійну віддалену роботу. Приблизно чверть директорів готові перевести 20% штату на роботу з дому після закінчення пандемії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я