Ера Deepfake: чи витіснять віртуальні актори людей-акторів

Єдиний 100% реальний об’єкт у кадрі сьогодні – це живий актор

Нейромережі породили новий тип відео – deepfake (глибокі фальшивки), дозволивши прикріпити обличчя будь-якої людини на будь-яке відео. Сьогодні deepfake використовують переважно для створення відео жанру ХХХ, заміни облич героїв у класичних фільмах та інших приколах. Однак експерти бачать у цьому більшу тенденцію: світ знаходиться на межі появи повністю віртуальних акторів.

У сучасних голлівудських блокбастерах уже майже не залишилося реальних декорацій – зйомки проходять на фоні зеленого екрана, монстри та химери створені на комп’ютері тощо. Єдиний 100% реальний об’єкт у кадрі сьогодні – це живий актор. Так, існують віртуальні зірки, такі як японська поп-співачка Хатсуне Міку, яка є віртуальним творінням. Але у світі ще не було відомої віртуальної кінозірки.

Голлівудські кінороби вже тривалий час експериментують з віртуалізацією кіногероїв. Найпопулярніша причина – потрібно зробити актора на десяток-другий років молодшим. Або потрібно оживити актора, який міцно асоціюється з кіногероєм, як це було з Пітером Кушінгом. Його образ з’явився у фільмі «Бунтар Один. Зоряні Війни» через 20 років після смерті актора.

«Найважливіша частина у створенні цифрової людини – це її гра. Хтось повинен відтворити рухи, – пояснює директор компанії візуальних ефектів Digital Domain Даррен Хендлер. Його фірма оживила відомого померлого репера Tupac. – У цілому хтось відіграє роль померлої людини. Хтось повинен вивчити її рухи, її вирази обличчя».

Хендлер каже, що цифрова людина цілковито залежить від майстерності актора, який її відтворює. При недостатній схожості ілюзія розвіється. Повністю віртуальна людина вільна від такого якоря і може існувати автономно. Її діями, мовою та виразами обличчя керує штучний інтелект.

Ця технологія лише починає проникати в індустрію. Одним з найближчих таких проектів є гра Peaky Blinders за мотивами одноіменного телесеріалу. У цій забавці для віртуальної реальності персонажами керуватиме штучний інтелект, завдяки чому вони можуть реагувати на дії гравця. Наприклад, якщо гравець поводиться перед ними агресивно, віртуальні люди зроблять агресивний вираз обличчя.

Актор Юрі Ловенталь, який мав головну роль у грі «Людина-павук» для приставки Play Station 4, каже, що індустрія може взагалі відмовитися від людей-акторів. «Коли мою акторську гру записують до найдрібніших деталей, захоплюють моє обличчя та голос, як виглядатиме майбутнє? – замислюється він. – Як довго залишилося до моменту, коли можна створити актора без самого актора?»

Хендлер говорить, що поки можна не хвилюватися. Хоча штучний інтелект розвивається дуже швидко, але до повністю віртуальних акторів, які здаватимуться натуральними, залишається 5-10 років.

Зате через 10 років технологія стане настільки поширеною, що віртуальні актори будуть не лише в кіно. «Ви можете мати вдома великий телеекран, в якому відображатиметься віртуальний асистент, з яким можна говорити та взаємодіяти, – каже Хендлер. – Це буде віртуальна людина з власним обличчям і можливістю переміщуватися по дому. Технологія для цього вже розвивається».

За матеріалами: The Guardian