Середа, 29 Травня, 2024

Китайці почали хитрувати з важливою характеристикою смартфонів. Що потрібно уважно перевіряти?

Китайські смартфони цікаві своїми апаратними характеристиками. Наприклад, вони першими в світі отримали 24 ГБ оперативної пам’яті. Але вендори з Піднебесної також відомі «роздуванням» характеристик, щоб на рекламних постерах мобільник виглядав більш крутим. Наприклад, китайський смартфон може мати таку ж кількість камер, як і флагман Samsung чи Apple, але більшість з цих камер будуть непотрібними сенсорами в 2 мегапікселя. Схоже, китайські вендори почали таким чином хитрувати із ще однією характеристикою телефонів.

Китайські смартфони стали першими у світі, які отримали 24 ГБ оперативної пам’яті. Флагманські iPhone та Samsung Galaxy пропонують лише до 12 ГБ оперативної пам’яті.

Однак новий Ulefone Armor 23 Ultra показує, що вказаний на рекламних плакатах обсяг оперативної пам’яті не завжди означає, що в смартфоні дійсно стільки фізичної оперативної пам’яті.

У Ulefone Armor 23 Ultra вендор рекламує 24 ГБ оперативної пам’яті, але це віртуальна оперативна пам’ять. Фізично в цьому апараті встановлено мікросхему на 12 ГБ.

Таку ж маркетингову хитрість використовують інші відомі китайські бренди. Наприклад, популярний в Україні бренд Realme (належить Oppo) в смартфоні Realme C53 встановлює 6 або 8 ГБ апаратної оперативної пам’яті, але рекламує мобільник як з 16 ГБ оперативки.

Оперативна пам’ять використовується для розміщення запущених додатків. Чим більше «оперативки», тим більше додатків та вкладок браузера одночасно можна відкрити.

Але апаратна оперативна пам’ять є дуже дорогою і на комп’ютерах додатково використовується віртуальна оперативна пам’ять. Вона є дешевим способом збільшити обсяг доступної оперативної пам’яті, використавши простір дискового накопичувача. Вам, можливо, ця технологія знайома під назвою своп-файл. Кілька років назад смартфони перейняли цю технологію.

Однак у віртуальної оперативної пам’яті є суттєвий недолік – вона в тисячі разів повільніша за апаратну оперативну пам’ять. Коли гаджет вичерпує апаратну «оперативку» та залучає віртуальну, гаджет починає помітно гальмувати.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися