Неділя, 19 Травня, 2024

Хто такий BBK – другий найбільший виробник телефонів у світі

На відміну від Apple, Samsung, Huawei, корпорація BBK Electronics мало відома звичайному користувачеві. Але вони з великою ймовірністю користуються її продукцією, яку вона випускає під брендами Oppo, Vivo, Realme, OnePlus. Такий підхід дозволив BBK стати другим найбільшим виробником смартфонів у світі.

BBK Electronics працює в різних секторах економіки з 1990-х років. Гроші на її відкриття її творець Дуан Йонгпін заробив на знайомій майже кожному в ті роки ігровій приставці «Сюбор» – клоні Nintendo Entertainment System. Випуск цієї приставки дозволив йому згенерувати понад 1 млрд юанів прибутку. Після цього Дуан полишив свою посаду директора фабрики та відкрив компанію Bubugao, яка із часом перетворилася на BBK. Сьогодні вона має фабрики загальною площею понад 10 гектарів та більше 17 000 робітників.

BBK Electronics починала як виробник програвачів CD, MP3, DVD, а також інших побутових гаджетів. Користувачі купували їх під різними глобальними брендами. У 2004 році Дуан організував компанію Oppo для виробництва програвачів DVD та Blu-ray, а згодом – смартфонів.

Першим значним дочірнім брендом став Vivo, який заснували у 2009 році. Смартфони під цією маркою почали виходити у 2011 році і фокусувалися на тонкому корпусі, а також заохочували знаменитостей їх рекламувати. Хоча бізнес Vivo концентрується на середньобюджетних апаратах, останні роки бренд став відомим завдяки своїм експериментам.

Серед інших брендів BBK можна назвати Realme та OnePlus. Останній є дочірньою компанією Oppo.

Гігант BBK

У світі смартфонів BBK Electronics є одним з найбільших гравців. Його апарати під маркою Oppo та Vivo не лише обганяють за ростом популярності Xiaomi на домашньому ринку, а й також набирають популярність на міжнародних ринках.

Аналітики CounterPoint розміщують сукупну частку BBK на другому місці за підсумками 2019 року. Ця корпорація випереджає сукупні показники Huawei та її дочірнього бренду Honor і ненабагато відстає від Samsung.

Якщо ж бренди BBK розглядати окремо, картина буде зовсім іншою. Перші три місця у цьому випадку займуть Samsung, Huawei та Apple. Лише наступним буде Oppo, який є найбільшим брендом BBK.

За матеріалами: Android Authority

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися