Середа, 29 Травня, 2024

Китайці пропонують варити воду на процесорі комп’ютера для охолодження

Із шкільного курсу фізики ми пам’ятаємо, що каструля з водою ніколи не нагріється більше 100 градусів Цельсію, оскільки кипіння води її охолоджуватиме. Саме цей принцип запропонували використати китайські інженери в їхньому новому кулері для комп’ютера.

Вчені із Школи енергетики та навколишнього середовища при Міськму університеті Гонконгу та Школи енергетики при Хуачжунському університеті науки і техніки в Ухані запропонували пасивну систему охолодження комп’ютерних компонентів на базі солоної води. Ця система допомагає процесору працювати на 32,65% швидше за рахунок відсутності тротлінгу. Холодоагент в ній є самовідновлюваним – волога поглинається прямо з повітря.

Система отримала назву HSMHS (Hygroscopic Salt-Loaded Membrane-Encapsulated Heat Sink – гігроскопічне тепловідведення з наповненою сіллю мембраною). Вона є стандартним радіатором, який покритий шаром з пористого мембранного матеріалу, наповненого водяним розчином солі броміду літію.

При нагріванні через пористу мембрану випаровується водяна пара, яка забирає тепло у охолоджуваного чипа. Запас води відновлюється за допомогою захоплення вологи прямо з повітря.

Однак може виникнути проблема, коли чип працює довше, ніж вистачає води в резервуарі.

Розробники кажуть, що система HSMHS на основі солі броміду літію може охолоджувати електроніку вдесятеро довше, ніж сучасні альтернативи: метал-органічні каркасні структури та гідрогелі – матеріали з фазовим переходом. Поки працює HSMHS, продуктивність процесора зростає майже на третину, показало дослідження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися