Librem 5 – смартфон на Linux з можливістю запуску десктопних програм

Librem 5 позиціонується як телефон з прицілом на приватність, саме тому використовуються лише розробки з відкритим кодом

Сучасні смартфони за гігабайтами та мегагерцами уже давно зрівнялися з настільними ПК. Однак використати ці апаратні можливості не дає обмеженість мобільних ОС – Android чи iOS. У компанії Purem подумали, що було б добре оснастити телефон десктопною операційною системою, і випустили Librem 5.

   

Purism відома як виробник ноутбуків, що адаптовані для Linux. Фірма запустила краудфандингову кампанію для виробництва Librem 5, який продаватиметься за ціною $699. Цей смартфон цікавий тим, що працює на повноцінній версії Linux.

Телефон побудований за принципами відкритих компонентів. Саме тому він не є єдиним моноблоком, як сучасні мобільники. У ньому є слоти M.2, в які підключаються стандартні картки з модемом LTE та Wi-Fi.

Серед інших характеристик Librem 5 – процесор NXP 1,5 ГГц i.MX 8M Quad. Це слабкий чіп за сучасними стандартами – аналог від Qualcomm буде Qualcomm 215. Взяти процесор від Qualcomm чи іншого топового виробника у Purism не можуть – ці вендори не дають відкритий програмний та апаратний код.

Модем використовується Gemalto PLS8 3G/4G. Це закрите рішення – Purism не вдалося знайти розробника модемів з відкритим апаратним та програмним забезпеченням. Wi-Fi та Bluetooth розмістилися на карті від Redpine Signal, яка надає 802.11 abgn 2.4 GHz/5GHz та Bluetooth 4. Навігація GPS теж на окремому продукті Teseo LIV3F GNSS, але цей чіп припаюють до материнської плати смартфона.

Батарея має ємність 3500 мА·год з можливістю легкої заміни. Екран має діагональ 5,7 дюйма (1440х720, 282 PPI) IPS, 3 ГБ оперативної та 32 ГБ флеш eMMC. Основна камера 13 мегапікселів, фронтальна – 8 мегапікселів. Є роз’єм аудіо 3,5 мм, слот MicroSD та порт USB-C.

Librem 5 позиціонується як телефон з прицілом на приватність, саме тому використовуються лише розробки з відкритим кодом. Через це в ньому є апаратні вимикачі камери, мікрофона, WiFi/Bluetooth, стільникового модема. Операційна система PureOS – є дистрибутивом настільної Debian Linux з допрацьованим під невеликий екран інтерфейсом. Буде можливість перемикатися між мобільними версіями інтерфейсів Gnome та KDE.

1 коментар

Comments are closed.