Вівторок, 16 Квітня, 2024

Листя з лабораторій замінить дерева

Майбутнім космонавтам при колонізації інших планет не потрібно буде везти із собою гігантські запаси кисню або висаджувати дерева для його виробництва. Вони будуть користуватися штучним листям, яке перетворить воду та світло на потрібний для дихання газ. Біотехнологічну новинку створив студент Королівського коледжу мистецтв Джуліан Мелчіоррі. Він хотів знайти альтернативу рослинам у космосі, адже останні погано ростуть у невагомості, яка буде під час космічного перельоту.

Розроблене ним синтетичне листя під назвою Silk Leaf Project має такі ж функції, як і природне: воно всмоктує воду, двоокис вуглецю та світло, а на виході продукує кисень. Штучне листя створили на основі природних хлоропластів – кліткових органел, які саме відповідають за фотосинтез. Їх виділили зі справжніх рослин та розмістили в спеціальну матрицю з матеріалу на основі протеїну шовку.

Розробники кажуть, що таке штучне листя підходить не лише для космічних перельотів, а й придатне для використання на Землі. Його можна, наприклад, вбудувати у вентиляційні системи для виробництва свіжого кисню та наповнення ним будинків. Штучне листя може також використовуватись і для озеленення фасадів будівель, що позитивно позначиться на екології міст.

Фото та відео: Dezeen

1 коментар

  1. “Їх виділили зі справжніх рослин та розмістили в спеціальну матрицю з матеріалу на основі протеїну шовку”

    Цікаво протягом якого періоду часу хлоропласти зможуть живитись матрицею.

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися