Літієві акумулятори можуть перестати літати

Скоро, можливо, уже не можна буде відправляти в багажі ноутбуки, планшети, фотоапарати тощо. Група експертів в ООН висунула рекомендацію щодо повної заборони перевезення в багажі на пасажирських літаках літій-іонних акумуляторів. Причина заборони – можливість займання таких батарей, яка загрожує безпеці літака. Дебати про допустимість авіаперевезень LiIon-акумуляторів йдуть не перший рік, а міжнародні поштові служби іноді відмовляються доставляти акумулятори авіапоштою.

Ситуація загострилася після пожежі на літаку Boeing 787 три роки тому, хоча він згорів не через акумулятори в багажі. Зайнялися літій-іонні батареї, що були частиною електросистеми літака.

Небезпека залишається

У жовтні минулого року група експертів уже голосувала щодо заборони і відхилила її. Новий етап дебатів повинен відбутися в кінці лютого. При цьому в новому проекті заборони, розробленому Міжнародною організацією цивільної авіації (ICAO), є уточнення: обмеження знімуть, якщо виробникам вдасться розробити пожежобезпечні корпуси для таких акумуляторів.

Експерти кажуть, що причина, через яку заборона не проходить через голосування, проста. Літій-іонні акумулятори використовуються майже в будь-яких електронних пристроях. Якщо заборону приймуть, у багажі не можна буде перевозити фотоапарати, смартфони, планшети, ноутбуки, та інші гаджети. У 2014 році у світі було вироблено 5,4 мільярда літієвих елементів, з яких робляться акумулятори. Близько 30% літієвих батарей доставляються замовникам повітрям.

Основні претензії авіаексперти висувають до перевезень літаками гуртових партій батарей. Тести американської комісії FAA показують, як єдиний елемент, що самозайнявся, призводить до загоряння всієї партії. Із 2006 року через займання акумуляторів згоріли три вантажні літаки.

Історія дебатів

Торішнє голосування запустили після того, як група найбільших авіавиробників, разом з Boeing і Airbus, подали скаргу до ICAO. У ній говорилося, що виробники не мають можливості підготувати літаки так, щоб вони могли протистояти пожежам від акумуляторів, і що у зв’язку із цим перевезення таких батарей слід заборонити.

У 2012 році поштова служба США ввела заборону на пересилання авіапоштою акумуляторів і виробів з ними. У 2013 році таку заборону ввела і поштова служба Гонконгу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я