Половина світового ринку смартфонів уже належить китайським вендорам

загальні світові поставки смартфонів у другому кварталі виросли на 3% проти аналогічного періоду минулого року

Пристрої китайських виробників займають майже половину світового ринку смартфонів. І вони продовжують швидко поширюватися за межами Китаю, стверджують аналітики компанії Counterpoint. Свого положення у 48% світового ринку смартфонів китайські бренди досягли за рахунок активних продажів за межами материнського ринку Китаю.

смартфонів

Аналітики відзначають, що головною стратегією просування на нових ринках китайські виробники вибирають офлайн-продажі. Один з прикладів подібного – через салони місцевих операторів зв’язку. Окрім цього, свої стратегії продажів вони підкріплюють агресивним маркетингом, який іноді переходить дозволені межі. Однак це робить китайських виробників доступними для партнерів, зокрема, для операторів на нових територіях. Ключовими зарубіжними регіонами для китайських виробників є Індія та Південно-Східна Азія.

За даними аналітиків, за кількістю проданих пристроїв за межами Китаю лідерами стали Xiaomi (+60%), Vivo (+45%), Oppo (+33%) і Huawei (+20%). Для порівняння: Apple за цей період продала всього на 2% більше смартфонів, Samsung – на 4%, ніж рік тому.

Аналітики Counterpoint також відзначають, що загальні світові поставки смартфонів у другому кварталі виросли на 3% проти аналогічного періоду минулого року. У штучному вираженні продажі склали 365 мільйонів пристроїв. Очікується, що у другій половині 2017 року зростання буде ще вищим за рахунок появи в магазинах нового покоління iPhone.

Одним з основних напрямків розвитку індустрії смартфонів, пишуть експерти, є нові способи розмежування гаджетів за їхнім апаратним забезпеченням. До таких розділювальних особливостей відносяться мінімальні або майже відсутні рамки по боках екрана, незвичне співвідношення сторін дисплея чи наявність двох екранів. Зараз подібна диференціація відбувається в сегменті флагманських моделей, але аналітики прогнозують, що скоро вона перейде на дешевші апарати. На їхню думку, це активізує у 2018 році зростання ринку смартфонів середнього цінового сегмента.

До речі, за підрахунками аналітиків Gartner, середня ціна мобільників збільшується у 2017 році через бажання самих покупців. Покупці готові витрачати на смартфони більше грошей, причому це характерно для регіонів з різним рівнем розвитку економіки. У США середня ціна реалізації смартфона цього року збільшиться на 4%. У бідніших країнах цей показник може збільшитися відразу на 13,5%. Експерти кажуть, що одна з причин – це те, китайські виробники смартфонів випускають усе дорожчі моделі.

А якщо вас цікавить, у чому світовий ринок смартфонів схожий на серіал «Гра престолів», тоді читайте статтю «Мобільна «Гра престолів»: у чому ринок смартфонів схожий на серіал».