Любителі наркотиків перетворили фітнес-трекери на своїх помічників у споживанні

Деякі учасники зізнаються, що наркотики для них є єдиною причиною носити фітнес-браслет. Вони сподіваються, що трекер слугуватиме ранньою системою попередження можливих проблем.

Один із головних ризиків споживання наркотиків – передозування, і сучасні технології у вигляді фітнес-браслетів мають допомогти в контролі. Принаймні так вважають самі любителі речовин, хоча лікарі кажуть, що це погана ідея. На думку медичних експертів, ці гаджети дають хибне відчуття захищеності.

Любителі наркотиків застосовують такі гаджети, як Fitbit та Apple Watch, для контролю свого серцебиття. Одними з перших, хто почав використовувати ці девайси, стали кокаїнщики, оскільки ця речовина піднімає пульс до 150 ударів на хвилину. Для порівняння – напружені та стресові ситуації збільшують його в середньому до 120 ударів на хвилину. Нормальний пульс не перевищує 80 ударів на хвилину. Оскільки кокаїн швидко підвищує пульс, його споживач може отримати серцевий напад, інсульт та інші ускладнення.

На форумах, таких як Reddit, Twitter та інших, збільшується кількість тем, у яких обговорюють використання фітнес-трекерів для стеження за пульсом після прийняття кокаїну, кетаміну та інших речовин. Деякі учасники зізнаються, що наркотики для них є єдиною причиною носити фітнес-браслет. Вони сподіваються, що трекер слугуватиме ранньою системою попередження можливих проблем. На YouTube також є канал DrugsLab з більше півмільйона глядачів, на якому троє ведучих на камеру приймають наркотики. Ідея, кажуть вони, в тому, щоб дати людям уявлення та інформацію про наркотики.

Медичні професіонали вважають, що фітнес-трекери як система безпеки є поганим рішенням. Кардіолог Університету Каліфорнії Ітан Вайс говорить, що кокаїн також впливає на серцевий ритм та кров’яний тиск, а браслети не відстежують ці параметри. Ці девайси також мають невисокий рівень надійності показань пульсу. Проводилися дослідження, які показують, що фітнес-браслети моніторять пульс гірше, ніж стандартний нагрудний медичний прилад. «Вживання наркотиків – це завжди ризик, і неважливо, чи використовується трекер, – каже Вайс. – Можливо, він навіть стимулює людей приймати більше кокаїну».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я