Субота, 22 Червня, 2024

Людський мозок здатний вмістити весь інтернет

Американські нейрофізіологи дійшли висновку, що обсяг пам’яті людського мозку в десять разів більший, ніж вважалося раніше. Це означає, що він здатний вмістити весь наявний сьогодні контент інтернету. Дослідники не приховують, що така оцінка попередня, і в майбутньому її можуть переглянути в бік підвищення.

Ємність людського мозку – не менше петабайта даних, стверджує автор дослідження Террі Седжновскі з Інституту Салка. Один петабайт – це також 13,3 року відео HD або 20 мільйонів архівних ящиків. Google щодня обраховує близько 20 петабайтів даних. А 50 петабайтів достатньо, щоб зберегти всі наявні тексти всіма мовами від початку людської писемності.

Щоб визначити обсяг пам’яті людського мозку, вчені створили повноцінну тривимірну комп’ютерну модель ділянки гіпокампу розміром з одну кровоносну клітину. Модель показала, що деякі нервові клітини з’єднуються із сусідніми нейронами декількома синапсами приблизно однакового об’єму й розміру і передають по них копії одного і того ж сигналу.

Дублювання необхідно, оскільки в кожному сеансі пересилання даних імовірність успіху становить близько 60%. За рахунок вбудованої в мозок системи «автоматичного калібрування» синапсів їхні розміри збільшуються або зменшуються кожні дві хвилини залежно від одержуваних сигналів і запитів з інших частин мозку.

Фахівці підрахували типове число синапсів різних розмірів, з’єднаних з кожним нейроном гіпокампу. Це дозволило їм визначити ємність одиничного нейрона, а потім – і всієї людської пам’яті.

Кожен нейрон з’єднується із сусідніми клітинами синапсами 26 різних типів. Таким чином, один нейрон гіпокампу може зберігати 4,7 біта даних. Число 26 – це приблизно 2 в ступені 4,7.

Незважаючи на такі великі обчислювальні потужності, наш мозок, кажуть вчені, є одним із найефективніших. Для своєї роботи він витрачає лише 20 Вт, оперуючи гігантськими масивами даних. Знання принципів роботи нашого мозку може допомогти вченим створити такі ж ефективні комп’ютери.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися