П’ятниця, 1 Березня, 2024

М’який екзоскелет навчили автоматично «на льоту» підлаштовувати рівень допомоги

Науковці Гарварда запропонували рішення для підвищення комфорту під час носіння екзоскелета. Вони вважають, що подібний костюм «на кожен день» має складатися з м’яких матеріалів та тканини, а не з твердих компонентів. Окрім цього, такий екзоскелет має підлаштовуватися під час роботи до свого господаря.

Створений науковцями прототип є результатом п’яти років досліджень. Подібні м’які екзоскелети обіцяють нарощування можливостей для здорових людей, а також повернути рух людям із проблемами руху. При цьому користувачі не повинні відчувати такого дискомфорту, як при використанні традиційних жорстких екзоскелетів.

Основні компоненти гарвардського прототипу складаються з тканини, яка закріплена навколо талії та стегон і ступнів і яка під’єднана до мобільного актуатора. Останній розміщується в рюкзаку на спині і розподіляє механічні сили в суглобах через кабелі.

Головною особливістю прототипу, кажуть розробники, є можливість миттєво визначати, яке саме зусилля потрібне в тому чи іншому суглобі залежно від дій користувача. Коли людина починає йти, система стежить за розподілом енергії та підраховує, скільки сил вона зберігає користувачеві. Залежно від індивідуальних уподобань вона може давати більше чи менше навантаження. Тестові випробування показали, що метаболічна вартість ходьби в такому екзоскелеті є на 14,8% меншою, ніж без нього.

Науковці вважають, що створений ними костюм стане корисним пожежникам та рятувальникам, яким часто доводиться долати перешкоди на шляху. Новинка також може поліпшити мобільність людей з проблемами руху. Він також стане в пригоді робітникам складів та військовослужбовцям.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися