Неділя, 3 Грудня, 2023

Огляд зовнішнього накопичувача ADATA HD650

Зовнішніми накопичувачами на базі жорсткого диска на сьогоднішній день вже мало кого здивуєш, а тому нічого незвичайного в тому, що виробники йдуть далі, пропонуючи рішення, які поєднують у собі захищений корпус, швидкість плюс фірмове програмне забезпечення, що розширює їхні можливості. Які ж шанси бути поміченим у ADATA HD650? Давайте розбиратися на конкретному прикладі.

ADATA HD650. Огляд

Комплектація та упаковка

Комплект поставки носія виявився по-спартанськи простим: сам пристрій, кабель USB плюс документація.

Усе перераховане поміщено в невелику картонну коробку білого кольору, на стінках якої чимало різних даних, як про сам продукт, так і про виробника.

Технічні характеристики

  • Габарити – 121×81х21 мм
  • Вага – 201 грам
  • Сумісність з ОС – Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, MAC OS X, Linux
  • Живлення – від USB-порту

ADATA HD650. Купити першим

Матеріали та якість збірки

У матеріалах і компонуванні нічого нового для себе я не побачив. В основі – гумовий ущільнювач, який «глушить» наслідки ударів або струсу. У нього спочатку і поміщається накопичувач. Далі вся ця «конструкція», разом з керівною платою, встановлюється в пластиковий бокс, половинки якого фіксуються шурупами. І остання «деталь» – силіконовий чохол поверх цього короба, який певною мірою бере на себе наслідки вже зазначених потрясінь, а крім того – симпатично доповнює дизайн.

До рівня збiрки питань немає – щільна підгонка елементів і надійна їхня фіксація між собою. Якість «посадки» чохла також надійна.

Захищеність

Вище я вже говорив про те, що цей корпус захищає диск від ударів при падінні або струсів. І хоча ADATA не уточнює про сам стандарт захищеності, наважуся припустити, що мова йде про MIL-STD-810 – стандарт армії США, який передбачає захист саме від зазначених вище дій.

А ось захист від вологи, якщо кого цікавить, тут частковий. Оскільки USB-порт заглушкою не прикрили, «заливати» його ніяк не можна. На той випадок, якщо ви шукаєте повністю захищений від впливів вологи зовнішній носій, рекомендую поглянути на іншу модель того ж виробника – HD710.

Варіанти забарвлення і дизайн

ADATA HD650 є у двох колірних рішеннях – червоному і чорному.

Незалежно від забарвлення носій виглядає акуратно. Досить тонкий корпус, різні вставки інших відтінків – словом, немає тієї вульгарності, яка часто притаманна пристроям у захищених корпусах.

Оснащення

Якщо перше покоління ADATA HD650 мало диски від Toshiba, то вже нове отримало носії виробництва Seagate. Дані CrystalDiskInfo це підтверджують.

ADATA HD650. Як запустити Швидкість обертання шпинделя – 5400 об/хв. Режим передачі – SATA/300ISATA/600.

Цей накопичувач підтримує функції S.M.A.R.T., APM, NCQ. Усі вони на практиці сприяють максимально тривалій його експлуатації. Детальніше на цій «трійці» я зупинявся тут.

Чому носій за замовчуванням відформатований під FAT32, особисто мені незрозуміло. Ця система не дозволяє зберігати файли обсягом 4 ГБ і вище. Таким чином, переформатувати під NTFS або exFAT перед використанням, на мій погляд, зайвим не буде.

Тестовий стенд

Щоб протестувати ADATA HD650, я зібрав тестовий стенд, що складається з такого «заліза»:

процесор – Intel Core i5-2380P;
материнська плата – Biostar TZ77B;
відеокарта – AMD Radeon R7 260;
оперативна пам’ять – Transcend 8g 2rx8 ddr3 1600u;
накопичувач – Seagate Desktop HDD.15 (ST4000DM000).

Як програмна платформа – Windows 7 Ultimate.

Тестування швидкостей

Незважаючи на те, що мій тестовий стенд не мав порту USB 3.1, підтримка специфікацій якого заявлена в досліджуваному носії ADATA, отримані за підсумками цифри довели високі швидкості як на запис, так і на читання. Ну і не забуваємо – це не максимум, який можна «вичавити».

Крім того, оскільки девайс сумісний з портами попередніх поколінь, я вирішив перевірити швидкості його при підключенні до порту USB 2.0.

Можливості фірмового софту

Кожному користувачеві ADATA HD650 виробник пропонує розширити початкові можливості його носія за допомогою програми HDDtoGO. Поширюється вона безплатно. Завантаження доступне звідси.

Серед особливостей – можливість резервного копіювання з ПК на носій і навпаки. Також можна виконувати синхронізоване резервне копіювання (коли оновлюються файли конкретної папки новими даними), шифрувати дані та ін.

Замість висновків

Таким чином, перед нами непогана пропозиція на роль зовнішнього накопичувача в захищеному від струсів і ударів корпусі. Водночас чимось особливим на тлі пропозицій конкурентів (прямий Transcend StoreJet 25M3) дане рішення виділитися не може. З іншого ж боку, в сегменті, який ще дуже далекий від насичення, подібні пропозиції завжди знайдуть свого покупця.

Орієнтовна вартість: 1800 гривень

Продукт надано прес-службою ADATA

Решодько Сергій
Решодько Сергій
Сергій займається IT-журналістикою більше 15 років. Він знається на «залізі» та готує пише огляди для TechToday.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися