Понеділок, 4 Грудня, 2023

М2М-рішення Vodafone на прикладі агробізнесу

Vodafone працює більш ніж із 1700 глобальними корпораціями та надає їм, серед іншого, послуги М2М (Machine-to-Machine – загальна назва технологій, котрі дозволяють машинам обмінюватися інформацією). В Україні оператор має намір впровадити інноваційні рішення, які дозволять компаніям збільшити швидкість реагування на події, синхронізувати всі виробничі ланки та оптимізувати логістику. Про це розповів Леонід Полупан, керівник департаменту бізнес-ринку Vodafone Україна, під час Британсько-українського агробізнес-форуму.

«Одна з концепцій, яку ми зараз опрацьовуємо і впроваджуємо в Україні, називається Ready Business. Є купа речей, що впливають на бізнес: політична й економічна ситуації, глобальні соціальні процеси і таке інше. Ніхто не може повністю захистити ваш бізнес від потрясінь, але ми можемо зробити ваш бізнес готовим швидко реагувати та вносити зміни у вашу діяльність», – зазначив Леонід Полупан.

Він розповів про досвід оператора в роботі з аграрними компаніями. Так, один з найбільших партнерів Vodafone Україна в цій галузі – «Миронівський хлібопродукт». Компанія має дуже довгий «виробничий ланцюг», і вихід з ладу будь-якої ланки цього ланцюга може призвести до руйнування всього виробничого процесу. Вирішити цю проблему допомагає звичайна SMS-розсилка, яка дозволяє миттєво отримати інформацію про проблему та відреагувати на неї.

Наприклад, автомобіль перевозить курятину, котра має зберігатися при певній температурі. Якщо з машиною щось трапляється, датчик у режимі реального часу передає інформацію в хмарний сервіс. Дані опрацьовуються, і компанія завжди знає, де є транспорт, як оптимально побудувати чи змінити маршрут. Якщо помічено зміни температури або існує вірогідність пошкодження – спеціалісти компанії це все бачать в онлайні й можуть оперативно вирішити проблему.

Інший цікавий приклад – це робота Vodafone у Новій Зеландії з компанією Honda Blue Wing. Зважаючи на те, що ця країна має дуже складний ландшафт, існують проблеми зі стеженням та контролем за переміщенням транспорту. Бувають випадки, коли через складність рельєфу трапляються аварійні ситуації, і дуже важливо потрапити на місце аварії своєчасно, інколи від цього залежить життя людей.

«Разом із компанією Honda Blue Wing ми обладнали всі транспортні засоби датчиками, а працівники використовують браслети з М2М-датчиками. Крім банальних речей контролю та можливості складати економічно ефективні маршрути вони допомагають у конкретний момент часу відстежувати, де хто є, і у випадку надзвичайних ситуацій це допомагає рятувати життя людей», – зазначив Леонід Полупан.

Він також навів приклад роботи Vodafone з компанією Keenan System, яка працює з великою рогатою худобою. Є багато підприємств, що співпрацюють із компанією Keenan System. Остання говорить їм, як правильно робити суміші для вигодовування худоби задля збільшення надоїв та виробництва м’яса. Ці господарства обладнують усі свої транспортні засоби і механізми, котрі задіяні в процесі вигодовування худоби, великою кількістю датчиків. Худоба так само обладнується датчиками. Вони вимірюють такі дані: де паслася худоба, який там корм, вологість, температура, скільки часу, де і як вона переміщувалась. Ця інформація опрацьовується в режимі реального часу, і коли худоба повертається на ферму, то залежно від того, як вона провела день (як паслася), робиться та чи інша суміш. Одночасно видно, чи не захворіла худоба. Якщо вона переміщується менше, то може бути кволою, і це вказує на хворобу.

Підсумовуючи свій виступ, Леонід Полупан наголосив, що Vodafone готовий надати українським компаніям свій світовий досвід у роботі з М2М-рішеннями. Оператор може допомогти скоротити час реагування на проблеми, забезпечити процес синхронізації всіх виробничих ланок, мінімізувати вплив людського фактора на виробництві, забезпечити аналіз та контроль у режимі реального часі та оптимізувати логістику підприємств.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися