Вівторок, 23 Квітня, 2024

MacBook Pro не любить, коли його заряджають зліва, але це продовжує його ресурс

Роз’єм USB-C мав би дозволити користувачам MacBook Pro заряджати його так, як зручно, підключаючи штекер у лівий або правий порт. Однак на практиці виявилося, що цей ноутбук не любить, коли його заряджають через лівий порт: він починає перегріватися. Усе нормально при заряджанні через роз’єм на правому боці. Користувачам вдалося самостійно з’ясувати таку дивну поведінку ноутбука.

Користувач MacBook Pro з ніком Adam почав досліджувати цей баг після чергового перегріву свого ноутбука під час заряджання через порт на лівому боці. Виявилося, що в цей момент системний процес kernel_task в операційній системі macOS завантажує процесор на повну потужність. При цьому в машини не залишається ресурсів для виконання інших завдань. У такий спосіб macOS намагається врятувати «залізо» від виходу з ладу через перегрів.

Причиною дивної поведінки процеса kernel_task є компонент Thunderbolt Left Proximity, який відстежує підключені до лівого порту USB-C аксесуари. Якщо під’єднати кілька аксесуарів, це активує kernel_task з високим навантаженням на процесор. Наприклад, при підключенні з лівого боку перехідника з USB-C на HDMI і USB-хаба для заряджання, клавіатури і мишки 15-дюймовий MacBook Pro 2017 починає нагріватися через 3-4 хвилини. Коли для заряджання використовується правий роз’єм USB-C, то температура на лівій стороні зменшується, а kernel_task відключається через 15 секунд. MacBook Pro не нагрівається, якщо від нього відключити всі пристрої. При підключенні клавіатури і мишки температура ноутбука збільшується на 10 градусів.

При підключенні купи аксесуарів та зарядки до правого роз’єму USB-C MacBook Pro також починає перегріватися. Однак при цьому macOS ігнорує поточний стан температури і не підвищує швидкість обертання вентиляторів системи охолодження.

Висновок такий: хоча MacBook Pro починає гальмувати при заряджанні через лівий порт, але це найкраще рішення. Адже система вчасно зреагує на перегрів. А ось при заряджанні через правий порт ноутбук може тривалий час працювати з температурами компонентів, близькими до 100 градусів Цельсія. Це критична для електроніки межа, і ресурс чипів може значно зменшитися.

1 коментар

  1. Де посилання на першоджерело? Як мені відправити оригінал англомовним колегам?

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися