Розкрили технічні подробиці про базові станції 5G: вага 20 кг, у 10 разів економніші

Huawei також пообіцяв випускати смартфони з підтримкою 5G за $600.

Сьогодні у світі йде економічна війна, одна з цілей якої – вичавити китайського гіганта Huawei із розбудови мереж 5G. Компанія Huawei є лідером у цій технології і впевнена, що альтернативи її технологіям немає. Щоб довести свою технологічну перевагу над конкурентами, китайський телеком-гігант розкрив деякі технічні подробиці про базові станції 5G.

В інтерв’ю на власному сайті представники Huawei розповіли, чому стільникові оператори вибирають саме її базові станції для мереж 5G:

  • енергоспоживання в 10 разів нижче за базову станцію 4G;
  • габарити на 70% менші, за розмірами базова станція 5G від Huawei нагадує дипломат;
  • вага лише 20, що дозволяє інсталювати базові станції 5G усюди, з підземними каналізаційними колекторами включно. Це важливо для Європи, де історичні будинки не можна псувати опорами базових станцій;
  • вартість спорудження базової станції 5G від Huawei на 10 000 євро нижча за рішення конкурентів. Ціна знижена, бо не потрібно використовувати крани та споруджувати високі опори і пересувати важке обладнання. Базові станції 5G Huawei можна встановлювати руками.

У Huawei кажуть, що у великих містах потреба може сягати понад 10 000 базових станції 5G. Їхнє рішення дозволить інженерам операторів значно швидше розгорнути цю мережу, оскільки не потрібно залучати будівельну техніку.

Huawei також пообіцяв випускати смартфони з підтримкою 5G за $600. До 2020 року можна очікувати 5G-апарати цієї марки за $300. Для порівняння, найближчий конкурент – Samsung – хоче продавати 5G-апарат Galaxy s10 5G за $1200.

У Південній Кореї, яка однією з перших впроваджує нові мобільні технології, оператори розкрили вартість гігабайтів у 5G.

Мінімальна вартість пакета 5G у Південній Кореї складе близько 48 доларів для всіх трьох операторів (SK Telecom, KT та LG U+). У базовий пакет входять 8 ГБ трафіку для операторів SK Telecom і KT, а також 9 ГБ для LG U+.

Набагато вигіднішими виявляються пакети більшого обсягу. Наприклад, за 66 доларів користувачі SK Telecom і LG U+ отримають 150 ГБ трафіку в мережі 5G. А за 84 долари вони зможуть завантажити 200 та 250 ГБ відповідно. Оператор KT пропонуватиме безлімітний інтернет вже за 70 доларів.

Оператори в цій країні ще не квапилися представляти свої дешеві тарифи на зв’язок п’ятого покоління. Встановити мінімальні ціни їх змусила влада, яка вважає, що інакше оператори можуть задати надто високий цінник, що зробить 5G непопулярним у користувачів та сповільнить його розвиток.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я