Четвер, 22 Лютого, 2024

Марк Цукерберг пропонує смарт-окулярами боротися з глобальним потеплінням

Директор найбільшої соцмережі планети Марк Цукерберг вважає, що смарт-окуляри можуть стати важливим інструментом у боротьбі з глобальним потеплінням. Ефект можна буде відчути вже близько 2030 року, коли використання цих гаджетів стане масовим. Про це директор Facebook розповів в інтерв’ю виданню Information.

Смарт-окуляри маоють дозволити людям віртуально телепортуватися в потрібне їм місце для проведення зустрічей та нарад. При цьому фізично вони залишатимуться вдома, заощаджуючи час на дорогу та зменшуючи свій вуглецевий слід відмовою від частих поїздок та польотів.

Окуляри для такої телепортації, на думку Цукерберга, нагадуватимуть пару звичайних. Однак у них будуть спеціальні лінзи, які зможуть відображати віртуальні об’єкти паралельно з предметами реального світу.

«Люди в майбутньому будуть хотіти менше подорожувати та робити це ефективніше, а також мати змогу відвідати місця без поїздки, – розповів Цукерберг. – Очевидно, автомобілі та літаки залишаться. Але чим більше ми зможемо телепортуватися, ми не тільки прибираємо персональний час в дорозі, який нас індивідуально гальмує, я думаю, це буде краще для суспільства та планети загалом».

Смарт-окуляри вважаються наступним типом гаджетів, який прийде на заміну смартфонам. Останні вичерпали потенціал свого вибухового зростання і індустрія потребує чогось нового.

Facebook хоче опинитися серед тих, хто буде задавати тон на ринку смарт-окулярів, коли вони почнуть набирати популярність. Соцмережа разом з виробником люксових окулярів Ray-Ban розробляє смарт-окуляри, які планується презентувати цього року. Однак у них не буде дисплею, а керувати ними пропонується голосом через смартфон.

Проте соцмережа також працює над Project Aria – смарт-окулярами з екраном. Головна перешкода, за словами голови лабораторії Facebook Reality Labs Майкла Абраша – відсутність технологій відтворення відео та аудіо, які могли б уміститися в компактний формат окулярів. Щоб смарт-окуляри стали комерційно успішними вони повинні важити не більше 70 грамів. Технології потребують ще багато років для цього.

Інші технологічні гіганти, включаючи Apple, Google та Microsoft, також працюють над рішеннями доповненої реальності в пошуку того, що прийде на заміну смартфонам.

Google була однією з перших компаній в сегменті смарт-окулярів, представивши Google Glass в 2011 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися