Прозорі дисплеї отримали яскравість та контраст зображення як у звичайних екранів, смарт-окуляри стають реальнішими

Особливість нової розробки у тому, що вона досить дешева та проста у виробництві.

Китайським вченим вдалося подолати одну з головних проблем прозорих дисплеїв – погану якість зображення. Створений ними прототип надає таку ж яскравість та контраст як і звичайні непрозорі екрани. Це відкриває шлях до смарт-окулярів нового покоління.

Проблема прозорих дисплеїв у тому, що вони не мають власної підсвітки. Вони спираються на навколишнє освітлення, яке часто в рази слабкіше за підсвітку у звичайному екрані. Через це прозорі екрани надають понижену яскравість, контрастність та кути огляду порівняно з екранами LCD чи OLED.

Погана якість зображення прозорих дисплеїв є однією з причин чому смарт-окуляри, ключовим елементом яких є саме прозорий екран, не стали поки що популярними. Смарт-окуляри деякі експерти називають тим типом гаджетів, який прийде на заміну смартфонам. Останні вже увійшли в зрілу стадію і індустрія потребує нового прориву.

Download .mp4 (13.55 MB)

Розробники з Університету Цілін опублікували в журналі Chem нових підхід до створення електрохромних дисплеїв. Такі екрани змінюють коліт ра прозорість при подачі на їхні пікселі напруги.

Створений прототип представляє собою скляний бутерброд зі складним компаундом по середині. Компаунд складається з солей металів, барвників, електролітів, розчинників.

При подачі напруги іони металів та молекули наповнювача формують нові зв’язки, які дозволяють барвникові змінювати свій колір. При активації різних барвників можна отримувати звичайний набір кольорів. Екран також може переключатися із повністю чорного стану в прозорий з високою контрастністю.

Особливість нової розробки у тому, що вона досить дешева та проста у виробництві. Однак спершу автори новинки хочуть ще більше поліпшити її характеристики. Екран здатний переключатися з прозорого режиму на відображення контенту менше, ніж за секунду, однак цього недостатньо для відображення динамічного контенту та інтерфейсу. Необхідно підвищити цей показник принаймні в 30 разів.