П’ятниця, 19 Липня, 2024

Марсіанські перегони: роботи їздитимуть швидше

Вивчення та колонізація Марсу, які сьогодні активно висвітлюються у ЗМІ, у недалекому майбутньому будуть проходити швидше. Автоматичні роботи, які їздитимуть по його поверхні, не будуть втрачати час та їздитимуть на більших швидкостях, ніж сьогодні. У цьому їм допоможе нова навігаційна система Seeker, яку розробляють у британській лабораторії SCISYS.

Один з майбутніх дослідників Марсу ExoMars з навігацією Seeker

Однією із сучасних систем, які досліджують Марс, є, наприклад, ровер Curiosity, який пересувається зі швидкістю лише 200 метрів на день. Це пояснюється тим, що він не може об’їжджати перешкоди, а чекає на команди з диспетчерського центру на Землі.

Із системою Seeker машини зможуть самостійно їздити по Червоній планеті без підказок людей. Останнім просто необхідно задати ключові точки маршруту на мапі, а решту зробить сам робот. Він за допомогою супутникових знімків прокладе оптимальний маршрут. А камери на борту дозволять йому уникати тих перешкод, які занадто малі для супутника. Майбутні марсіанські ровери з навігацією Seeker самостійно змінюватимуть маршрут відповідно до умов ландшафту.

Нова навігаційна система для іншопланетних дослідницьких машин вже проходить тестування на Землі. Одним з перших полігонів стала пустеля Атакама в Чилі, яка має максимально схожий на марсіанський ладшафт. З нею машина RoboVolc, яка досліджувала кратери вулканів, долала декілька кілометрів на день. А останні версії системи Seeker дозволяють роботам пересуватися навіть уночі.

Якщо випробування завершаться успішно, тоді першим апаратом для дослідження Марсу із системою Seeker стане ровер ExoMars, який розробили у європейському космічному агентстві. Його запуск заплановано на 2018 рік.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися