Понеділок, 24 Червня, 2024

Машини слідкуватимуть за розмовами на дорозі

Водії, які розмовляють за кермом по телефону, становлять таку ж небезпеку на дорозі, як і люди, що випили три-чотири пляшки пива. Адже, слухаючи співрозмовника, вони сповільнено реагують на раптові ситуації, так само, як і ті, хто споживав алкоголь. Вирішити цю проблему законодавчими методами та штрафами не вдається, тому вчені хочуть вирішити її за допомогою технологій.

Дослідники бразильського Університету Санта-Катаріни розробили автомобільну систему, яка стежить за обличчям водія, щоб виявити, коли той почне говорити по телефону. Для цього вона має мініатюрну камеру, розміщену на панелі приладів. Вона записує короткі відеокліпи тривалістю в три секунди. Потім записані файли передаються до спеціального алгоритму, який визначає наявність телефона біля обличчя.

Апаратно камера записує відео з роздільною здатністю 320х240 пікселів при частоті у 15 кадрів на секунду. А тривалість відеоролика в три секунди обрали через те, що це мінімальна довжина запису, яка гарантує успішне розпізнавання телефона біля вуха у 87,43%.

Коли система виявляє, що водій розмовляє під час їзди, вона попереджає його про це за допомогою бортової мультимедійної системи.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися