Неділя, 3 Березня, 2024

Медалі до Олімпіади 2020: японці використають популярну пораду з інтернету

Мабуть, кожен користувач інтернету бачив статті про те, як добувати золото зі старої електроніки. Японці вирішили втілити подібне в промисловому масштабі. Організатори Олімпійських ігор 2020 року, які пройдуть у Токіо, хочуть добути медалі для переможців зі старих телефонів.

Влада запропонує японцям пожертвувати старі електронні гаджети та побутове приладдя. У планах – зібрати дві тонни золота, срібла та бронзи для 5 тисяч медалей. Автори такої ідеї сподіваються, що це здешевить виробництво нагород та допоможе екології.

 

 

«Проект, який допоможе жителям Японії взяти участь у створенні медалей, є гарним рішенням, – розповідає директор події Токіо 2020 Коджі Мурофуші. – Ресурси на нашій планеті обмежені, тому переробка відпрацьованого допоможе нам задуматися про екологію».

Пункти збору старих девайсів розмістять в офісах операторів та магазинах електроніки з квітня цього року. Вони залишатимуться там, поки організатори Олімпіади не зберуть потрібну кількість металу.

Олімпійські міста традиційно купували необхідні метали у видобувних компаній. Але в Японії бракує власних мінеральних ресурсів, тому у 2016 році чиновники задумалися про можливість виготовлення медалей з вторсировини.

За даними Nikkei, Японія виробляє близько 650 тисяч тонн «електронних відходів» щорічно, але утилізується для подальшого використання менше 100 тисяч тонн. При цьому країна «видобуває» 16% світового золота і 22% срібла з перероблених гаджетів. Тільки у 2014 році Японія отримала з відходів електроніки 143 кг золота, 1566 кг срібла і 1112 тонн міді.

Як працює переробка

Старі електронні пристрої, такі як смартфони та планшети, містять невелику кількість дорогоцінних та рідкісних металів. Серед них – платина, паладій, золото, срібло, літій, кобальт, нікель. У старих автомобілях, холодильниках та кондиціонерах містяться також звичайні метали, зокрема, залізо, мідь, свинець та цинк.

Середній сучасний смартфон містить близько 0,034 грамів золота, у десять разів більше – 0,34 г – срібла, 0,015 г паладію та близько 0,001 г платини. Окрім цього, в ньому міститься 25 грамів алюмінію та майже 15 грамів міді. На перший погляд, це дуже незначні цифри, але тонна iPhone містить у 300 разів більше золота, ніж тонна золотої руди. Тонна мобільників також має у 6,5 разів більше срібла, ніж тонна срібної руди.

З одного мільйона гаджетів можна видобувати близько 16 тонн міді, 350 кг срібла, 34 кг золота та 15 кг паладію. Більшість етапів переробки проходять у Китаї, Індії та Індонезії.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися