Середа, 22 Травня, 2024

Mercedes показав керування автомобілем за допомогою думок в проєкті Vision AVTR

Сенсорні екрани, які є хітом автомобілебудування останні кілька років, видаються застарілими розробками минулої епохи порівняно з новим інтерфейсом від Mercedes. Компанія створила концепт-кар Vision AVTR, який дозволяє керувати певними функціями автомобіля за допомогою думок. Працездатне авто компанія показала на шоу IAA Mobility 2021 в німецькому Мюнхені.

Проєкт Vision AVTR вперше продемонстрували на виставці CES 2020, де Mercedes показав технології розпізнавання водія по його серцебиттю та диханню.

Можливість керування думками є подальшим розвитком цього проєкту. Для зчитування мозкових сигналів необхідно використовувати спеціальний шолом, який кріпиться на потилиці.

У Mercedes кажуть, що процес калібрування під нового користувача займає близько однієї хвилини. Інтерфейс придатний для будь-яких юзерів.

Щоб подумки передати автомобілю команду необхідно сфокусуватися на спеціальній світловій точці на торпедо та думати про виконання дії. Система за допомогою електродів на черепі визначає, на якій точці фокусується користувач та активує відповідну функцію.

Розробники нової системи кажуть, що технологія ще залишається далекою від комерційного втілення. Однак концепт демонструє, що вона вже не є фантастикою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися