П’ятниця, 19 Липня, 2024

Криптовалюта Chia на базі жорстких дисків провалилася

Цифровавалюта Chia, яка дозволяла заробляти гроші на ємності своїх дискових накопичувачів, провалилася. Її курс впав майже на 90%. Майнери продають накопичувачі і експерти попереджають про збільшені ризики купівлі вживаного SSD або HDD найближчим часом.

Обмінний курс Chia в пікові складав 1685 доларів, проте останніми днями він знизився до 256 доларів

Зараз видобувачі Chia почали масово продавати свої накопичувачів. Адміністратор групи Facebook Хоанг Чунг, яка нараховує понад 5000 учасників, повідомляє про велику кількість оголошень з продажу обладнання.

Особливість Chia в тому, що вона інтенсивно записує дані на накопичувача. Через це диски зношуються набагато швидше, ніж при звичайній експлуатації. Твердотільний накопичувач SSD ємністю 1 ТБ при використання для Chia зношується приблизно за 80 днів, тоді як при типовому побутовому використанні ресурсу накопичувача вистачає до 10 років.

Ажіотаж навколо Chia в Китаї почався в квітні, після чого швидко поширився. Ця криптовалюта привернула увагу великої кількості людей своїм новітнім підходом, а також заявами про в рази більшу екологічність, порівняно з традиційними криптовалютами на кшталт Bitcoin. На відміну від Bitcoin, яка заснована на принципі «доказу роботи», Chia використовує модель «доказу простору і часу».

Також на момент її презентації ціни на накопичувачі HDD та SSD на фоні дефіцитних відеокарт були низькими. Однак зі зростанням популярності Chia вартість накопичувачів суттєво збільшилася.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися