Сканування фотоплівки телефоном

Сучасна цифрова епоха безжалісно витісняє будь-що аналогове, проте це не означає, що потрібно забувати свої спогади, збережені на плівці. Для зручності перегляду пам’ятних фото їх можна відсканувати у файли, в чому допоможе власний смартфон. Для цього знадобиться його камера та нескладний інвентар.

Для створення необхідного обладнання знадобиться чорний футляр з прорізом для плівки, батарейка, 6-10 світлодіодів, матовий пластик. Суть такого сканера дуже проста: негатив підсвічується з однієї сторони, а з іншої його фотографує камера смартфона. Матовий пластик, який можна взяти з розбитого РК-екрана, розсіює світло від діодів для рівномірного освітлення фотографії.

Світлодіоди можна спаяти в електричний ланцюг самостійно або купити готову стрічку в будь-якому магазині радіодеталей. Для їхнього живлення саме і потрібна батарейка.

Оскільки плівка є негативом, для коректного передавання кольору на смартфоні необхідно вибрати налаштування «Негатив». Це інвертує відтінки, і вони відображатимуться нормально. Залишається лише протягнути вручну один кадр плівки, відзняти його камерою та повторити операцію до вичерпання негативів.

Фотографії: Instructables

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я