Четвер, 18 Квітня, 2024

Мережа KFC готує курячі нагетси з вирощеного в пробірці м’яса

Уже скоро м’ясо у вашій тарілці не буде гарантовано означати, що якійсь тварині це коштувало життя. Науковці багато років працюють над технологією вирощування м’яса в пробірці. Мережа закладів швидкого харчування KFC оголосила про початок тестування такої продукції.

Штучно створене м’ясо буде використовуватися для страв, в яких немає інших тваринних елементів, наприклад, кісток. Суцільним м’ясом у меню KFC є курячі нагетси.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Сировину для нагетсів виготовлятиме російська компанія 3D Bioprinting Solutions, яка друкуватиме шматки з використанням вирощеного в пробірці м’яса та рослинних компонентів. KFC надаватиме також приправи, щоб продукт на смак та відчуття повторював м’ясо з реальної курятини.

У компанії кажуть, що роздруковані нагетси є більш екологічними, ніж стандартне куряче м’ясо. На вирощування м’язових волокон у пробірці витрачається менше ресурсів і викидається менше парникових газів, ніж при традиційному тваринництві.

У KFC запустять нагетси в тестовий продаж восени в Москві. Деталі про повноцінний комерційний запуск нового продукту в усій мережі KFC поки відсутні.

За прогнозами ООН, до 2050 року у світі буде 9,8 мільярда людей. Також, згідно з прогнозами, люди будуть споживати на 70% більше м’яса, ніж у 2005 році. При цьому тваринництво є одним із найбільших руйнівників природи. Для виробництва кілограма м’яса сучасними методами потрібно в 4-25 разів більше води, у 6-17 разів більше землі і в 6-20 разів більше викопного палива, ніж для виробництва такої ж маси рослинного білка. Білл Гейтс вважає технологію м’яса з пробірки однією з топ-10 технологій найближчого майбутнього.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися