П’ятниця, 12 Липня, 2024

Microsoft GlassHands пропонує керувати смартфоном за допомогою сонцезахисних окулярів

Microsoft Research представила нову концепцію взаємодії людини з електронними гаджетами GlassHands. Фахівці пропонують керувати планшетом або смартфоном за допомогою рухів пальця по поверхні або в повітрі. При цьому користувачеві не потрібно якесь додаткове обладнання – достатньо звичайних сонцезахисних окулярів.

 

 

Стеження за рухом руки відбувається завдяки захопленню фронтальною камерою смартфона відбиття від скла окулярів. Це суттєво розширює область розпізнавання порівняно із безпосереднім захопленням картинки камерою смартфона.

Старший дослідник Microsoft Research Еял Офек з колегами пропонують кілька сценаріїв використання нової технології. Наприклад, вона може стати в нагоді при роботі з картами або кресленнями. Раніше для управління подібним чином потрібно було дороге спеціалізоване обладнання або великі сенсорні дисплеї.

Ще один сценарій використання – в ситуації, коли неможливо безпосередньо водити пальцем по екрану гаджета. Подібне трапляється, наприклад, під час спортивних занять. Рішення GlassHands дозволить переключати треки або здійснювати інші дії з пристроєм за допомогою жестів в повітрі.

Поки що проект фахівців Microsoft є виключно концепцією, яка демонструє потенційні можливості технології.

Нещодавно інженери компанії представили також інше цікаве рішення – додаток Seeing AI. Додаток на базі технологій штучного інтелекту аналізує оточення і голосом розповідає про розташовані поруч об’єкти і людей. Воно здатне швидко розпізнавати і зачитувати короткі написи, працювати з документами, розпізнає товари за штрихкодом, картинки в інших додатках. Якщо сфотографувати і зберегти обличчя людей, додаток зможе їх впізнавати. Програма також може розпізнавати обличчя людини та видавати інформацію про її можливий вік, стать і емоції. Ще одна можливість – загальний словесний опис оточення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися