Вівторок, 16 Квітня, 2024

Microsoft могла говорити неправду про браузери: вони всі однаково автономні

Microsoft стверджує, що вбудований у Windows 10 браузер Edge витрачає менше енергії, ніж інші популярні браузери – Mozilla Firefox, Google Chrome та Opera. Своє дослідження компанія випустила у червні 2016 року. Майже відразу відреагувала Opera, яка повідомила, що проведений Microsoft тест енергоспоживання браузерів неточний. За власним тестуванням Opera виявилося, що вона менше витрачає заряд акумулятора, ніж Edge. Днями блогер Linus TechTips вирішив перевірити, який з браузерів дійсно береже заряд акумулятора.

Microsoft у своїх лабораторних експериментах використала комп’ютер Surface, який під Edge працює на 36-53% довше на одному заряді батареї проти зразків з іншими браузерами. Тести, проведені Opera, показали, що браузер на 50% знижує енергоспоживання порівняно з іншими браузерами на кшталт Google Chrome.

Для тесту блогер взяв чотири однакових ноутбуки Dell Inspiron 7559. Він також зробив однаковим їхнє програмне забезпечення, відключив оновлення та віртуального помічника Cortana, щоб під час тестів ніщо не вплинуло на підсумковий результат.

браузери

Спершу блогер перевірив, наскільки відрізняється апаратна частина ноутбуків. Для цього він двічі запустив тест автономності PCMark 8 і отримав приблизно однаковий результат на кожному лептопі:

Після цього на всіх ноутбуках блогер запустив однакові додатки і посилання в браузері. Так він намагався зробити умови тесту максимально однаковим для кожного пристрою. Гучність блогер виставив на 15%, а яскравість екрана налаштував на 50%.

Далі для сталого результату браузери запускали на всіх чотирьох комп’ютерах одночасно. Першим був Edge, у якому запустили сайт новин, соцмережі, а також 6-годинне відео з YouTube у роздільній здатності 4К. Два комп’ютера відключилися на півтори години раніше за решту. Найбільш витривалий комп’ютер показав трохи більше 15 годин роботи.

Далі була черга Chrome, Opera, Firefox, які також почергово працювали на всіх чотирьох машинах. Виявилося, що різниця між ними в автономності не дуже велика. Хоча на кожному комп’ютері браузери показували свій результат. Наприклад, машина під номером 3 показала найменшу автономність з усіх.

Утім, за підсумками всіх тестів найкращі показники автономності все ж у Chrome від Google.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися