Середа, 28 Лютого, 2024

Microsoft офіційно відмовляється від старого «заліза»

Днями стало відомо, що власники 3-4-річних гаджетів на базі процесорів Intel Clover Trail залишаться без майбутніх версій Windows. Однак це виявилося не просто прикрим випадком – Microsoft офіційно оголосила про зміни у своїй політиці підтримки девайсів. Під ризиком опиняються всі гаджети, яким уже кілька років.

Microsoft

У Microsoft підтвердили, що для гаджетів, які вже не підтримує виробник, можуть припинити випуск майбутніх версій Windows 10. У випадку чіпів Intel Clover Trail, які першими потрапили під скорочення підтримки Intel, стане неможливо інсталювати Windows 10 Creators Update, яка вийшла навесні. Вони лише продовжуватимуть отримувати патчі безпеки до 2023 року – це дата завершення підтримки Windows 8.1, з якою поставлялися гаджети на цих чіпах.

Експерти вже припускають, що заява Microsoft призведе до того, що будь-який не підтримуваний виробником девайс може не отримати нових версій Windows 10. При цьому їх особливо хвилює нечіткість формулювання, адже непідтримуваними компонентами можуть бути не тільки процесори, а й жорсткі диски, мережеві контролери, відеокарти, звукові карти тощо.

«Визнаючи, що для гарної роботи Windows 10 необхідна комбінація апаратного забезпечення, драйверів та прошивок, ми оновили нашу політику підтримки життєвого циклу так, щоб вона збігалася з підтримкою вибраного пристрою, – йдеться в офіційній відповіді Microsoft. – Якщо партнер-виробник зупиняє підтримку свого гаджета або його ключових компонентів та перестає випускати драйвери, прошивки та патчі, це означає, що пристрій не зможе нормально запускати майбутні версії Windows 10».

Для користувачів відповідь Microsoft може означати, що свобода, коли можна було взяти будь-який процесор х86 – Intel, AMD, Cyrix – та запускати будь-яку ОС Windows, закінчується. Перехід на роботу Windows 10 у вигляді сервісу прив’язує виробників «заліза» до неї. Доведеться також турбуватися, як довго вендор збирається випускати оновлення для своїх компонентів.

Експерти переконані, що так Microsoft намагається показати просту стратегію: сучасна Windows – лише на сучасних гаджетах. Тобто майже те саме, що сьогодні можна спостерігати на Android, де часто користувачі залишаються на тій версії ОС, з якою вони придбали гаджет.

Наступними на черзі припинення підтримки Intel знаходяться чіпи Gulftown, з Core i7-990X включно. Ці 32-нанометрові рішення продавалися в першому кварталі 2011 року. За ними без підтримки залишаться чіпи покоління Ivy Bridge (2012 рік).

1 коментар

  1. У меня Apple профессиональной версии MacPro проработал 6 лет и больше Apple на него забила и не поддерживает, а по деньгам он стоил раз в 5 дороже PC

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися