Вівторок, 18 Червня, 2024

Сенсори вбережуть смартфон від злодіїв

Захищати дані в пам’яті свого смартфона скоро можна буде без різних таємних фраз. Достатньо просто взяти гаджет у руки, що дасть надійну гарантію проти зловмисників. Адже кожна людина тримає та користується своїм смартфоном унікально, а спеціальне програмне забезпечення зможе відрізнити, коли його до рук бере хтось чужий. Після цього гаджет може автоматично заблокуватись та врятувати приватні дані від чужих очей.

Безпека в стилі свайпу

«Ми використаємо передбачуваність нашого щоденного життя», – каже доктор Гюнс Каячик, який є головним дослідником подібного програмного забезпечення у відділі безпечних обчислень Університету Глазго Каледонії.

Власники смартфонів запускають різні утиліти в різний час дня, до того ж зазвичай вони це роблять в одних і тих же місцях, зазначає науковець. Відстеження дій користувача дозволяє побудувати його профіль типової поведінки. Сюди входять номери базових станцій, назви мереж Wi-Fi, навколишній шум, рівень магнітних полів та освітлення тощо.

Те, як ви тримаєте свій смартфон, є унікальним ідентифікатором вашої особистості

Прототипи розробленого Каячиком програмного забезпечення потребують декілька днів на створення профілю. Причому чим довше працює програма та чим більше даних збирає, тим точніше вона впізнає власника мобільного апарата.

«Ми дивимось на те, коли використовуються програми та де вони використовуються, – говорить науковець. – Якщо утиліта запущена в незвичному для неї місці, тоді ми можемо це визначити».

Ці дані потім використовуються для ідентифікації власника смартфона. Точність, за словами розробників, досить висока: програмне забезпечення може визначити, коли телефон впав у руки сторонній людині. До того ж навіть якщо таке трапилось у місці, де власник регулярно використовує свій телефон. Факт крадіжки таке ПЗ визначає за декілька хвилин.

Перевірка особистості

Подібне програмне забезпечення може працювати не лише для захисту від злочинців, проте й гарантувати особистість під час покупок в онлайн-магазинах або відправці повідомлень. При цьому можна буде відмовитись від сучасних засобів на кшталт свайпу або пін-коду. Адже сьогодні в середньому доводиться вводити їх до 100 разів на день, щоб отримати доступ до свого смартфона.

Колега Каячика професор Лінн Бейлі, яка також бере участь у розробці, каже, що таке Пз настільки надійне, що дозволяє взагалі відмовитись від сучасних засобів захисту даних. Адже смартфон буде розблокований доти, поки він знаходиться в руках у свого власника.

«Ви зможете використовувати пін-код, проте зможете робити це лише там, де потрібно, – каже дослідниця. – Додаткові заходи безпеки можна активувати у особливих випадках, наприклад, при покупках онлайн або при вході до корпоративної мережі».

Експерти вважають, що пін-коди повинні стати додатковим засобом захисту, а не основним

Подібні можливості вважають цікавими також експерти з мобільного захисту, наприклад, Найджер Стенлі з консультаційного агентства Open Sky «Очевидно, що смартфони потрібно захищати в якийсь ліпший спосіб, – говорить він. – Однак при впровадженні такого моніторингу ми повинні подумати про питання приватності. Наприклад, чи буде програмне забезпечення відсилати дані до «хмари» на обробку або буде робити це локально на самому гаджеті?».

За матеріалами: BBC

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися