Microsoft перетворила гаджети на знавців собак

На вулиці звична справа побачити якогось красивого собаку, проте немає в кого спитати, що це за порода. Microsoft зробила так, що на допомогу прийде власний смартфон. Вона створила проект Adam, який навчив гаджети відрізняти той-тер’єра від такси.

Завдання проекту Adam – візуальне розпізнавання об’єктів за допомогою програмного забезпечення. Цим займається асистент Cortana, в який інтегрували технології проекту Adam. Для цього потрібно навести камеру телефона на собаку та запитати, якої вона породи. Наприклад, під час демонстрації можливостей новинки ведучий сфотографуваав далматинця на ім’я Ковбой та запитав у гаджета: «Cortana, якої породи цей собака?». На екрані мобільного майже одразу з’явився напис «Далматинець». Потім експерт перейшов до Міллі – родезійського риджбека – та запитав у смартфона те ж саме. Гаджет попрохав сфотографувати тварину, після чого правильно назвав її породу. Потім настала черга Неда – австралійського лабрадуделя, порода якого відома також, як коббердог. Система правильно впізнала і її.

Система правильно розпізнала породу коббердога на ім’я Нед

А для демонстрації того, наскільки добре Adam розпізнає об’єкти, ведучий навів камеру мобільного на людину. Cortana відповіла: «Мені здається, це не собака».

Розробники кажуть, що потенціал подібної технології важко оцінити, адже він простирається набагато далі, ніж проста цікавість щодо собачої породи. Чим більше даних має система, тим більше вона вміє. Наприклад, можна буде сфотографувати свій сніданок, щоб дізнатись його поживність. Або навести камеру на підозрілу цятку на руці та отримати правильний діагноз. Така технологія допоможе навіть у лісі: з нею можна легко визначити, які рослини не варто їсти.

Джерело: Microsoft Daily.

Comments are closed.