Субота, 22 Червня, 2024

Microsoft пообіцяла не обмежувати сторонні програми на Windows

Microsoft опублікувала пост в офіційному блозі, в якому нагадала про основні принципи поширення програмного забезпечення для Windows. Компанія не збирається нічого змінювати в поточній моделі, як і раніше надаючи розробникам можливість вибирати, як вони поширюють своє програмне забезпечення і отримують за це гроші. Розробників не будуть примушувати або обмежувати в чому-небудь. Однак ці принципи не застосовуються до Xbox.

Windows була і залишається пропрієтарною, але відкритою платформою: будь-хто може розробляти для неї програми і поширювати їх будь-яким можливим способом. До них відносяться прямі завантаження з сайту, сторонні магазини додатків, такі як Steam і Epic, а також власний магазин Microsoft.

Підписуйтесь на наш Telegram

У своїй публікації в офіційному блозі компанія підтвердила свою прихильність цим принципам і відсутність планів що-небудь міняти.

Причина, по якій компанія звернулася до цієї теми, пояснюється зростанням невдоволеності користувачів та чиновників щодо закритих і напівзакритих мобільних платформ. Влада країн останнім часом приймає закони, що обмежують практику закритості екосистеми.

Активне обговорення питання почалося з судових позовів Epic Games проти Google і Apple. Ті видалили гру Fortnite зі своїх магазинів додатків в серпні 2020 року, оскільки Epic Games відмовилася платити високі комісійні за внутрішньоігрові покупки.

Актуальність теми обумовлена також останніми діями Apple, яка після випуску комп’ютерів на власному Arm-чипі почала підштовхувати розробників macOS до публікації програмного забезпечення у магазині додатків Apple.

Microsoft також зробила кілька дивних кроків з Windows 11 і браузером Edge – це могло викликати сумніви у деяких користувачів. Тому компанія поспішила заспокоїти їх, опублікувавши набір принципів, яких вона обіцяла дотримуватися.

Коротко їх можна сформулювати наступним чином:

  • Майкрософт не буде забороняти сторонні платіжні системи для програмного забезпечення з Microsoft Store.
  • Корпорація не вимагатиме від розробників надання більш вигідних пропозицій для додатків у Магазині Microsoft.
  • Компанія не буде заперечувати проти прямих контактів між розробниками та користувачами з питань ціноутворення; клієнти можуть вільно пропонувати інші продукти та послуги.
  • Windows продовжуватиме підтримувати сторонні магазини додатків, такі як Steam.

Вищевказані принципи застосовні до Microsoft Store для Windows, а не до платформи Xbox. Остання є спеціалізованим пристроєм, за словами Mircosoft, тому на неї діють особливі правила.

Microsoft також зазначила, що, як новий видавець ігор Call of Duty і багатьох інших після поглинання Activision Blizzard, компанія збереже їх доступними для PlayStation. В підтримці консолей Nintendo компанія зацікавлена в тій же мірі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися