Microsoft повернулась на ринок смартфонів з Android-розкладачкою Surface Duo з двома екранами

Microsoft залишила ринок смартфонів два роки назад, закривши проект власної мобільної операційної системи Windows Phone

Компанія Microsoft повернулася на ринок смартфонів, випустивши довгоочікуваний телефон під брендом Surface. Новинка цікава тим, що це не звичайний моноблок – це розкладачка. При цьому девайс не є гнучким, як Samsung Fold, – Surface Duo використав концепцію з двома екранами.

Смартфон оснащений двома 5,6-дюймовими дисплеями, які з’єднані шарніром. Він дозволяє розгортати половинки на 360 градусів. Якщо розкласти дві частини в одну лінію, вийде планшет з діагоналлю 8,3 дюйма. У відкритому стані один з дисплеїв пропонується використовувати як ігровий контролер або клавіатуру. Також його можна використати як підставку.

Свій вибір на користь Android для нового мобільника у Microsoft чітко не пояснила. Представники компанії лише заявили, що співпраця з Google дозволила додати в смартфон «найкраще з Android», одночасно використовуючи елементи Windows 10X – нової операційної системи для гібридних пристроїв з двома екранами.

Дизайнерське рішення смартфона-розкладачки з двома екранами не є чимось новим. У лютому 2019 року вийшов LG G8X ThinQ, який є звичайним смартфоном-цеглиною, але до нього можна підключити чохол з додатковим дисплеєм, отримавши два екрани та формат розкладачки. У 2017 році представили ZTE Axon M з двома дисплеями діагоналлю 5,2 дюйма.

Характеристики Surface Duo у Microsoft не розкрили. Усе тому, що очікувати гаджет потрібно щонайменше через рік – у компанії обіцяють підготувати його до зимових свят 2020 року.

Microsoft залишила ринок смартфонів два роки назад, закривши проект власної мобільної операційної системи Windows Phone. Натомість компанія сконцентрувалася на розробці додатків для операційних систем Google Android та Apple iOS, які сьогодні займають 87% та 13% ринку відповідно.

Експерти кажуть, що легко завоювати частку смартфонного ринку у Microsoft не вийде. Сьогодні лише три компанії продають такі телефони у великих кількостях та заробляють ще на цьому гроші. Це Samsung, Huawei та Apple. У другому кварталі цього року 22% займав Samsung, 17% – Huawei та 11% – Apple, за даними Strategy Analytics. До 10% найближче підійшли Xiaomi та Oppo.