П’ятниця, 21 Червня, 2024

Samsung за два роки планує перейти з літій-іонних акумуляторів на новий тип батарей

Звичні літій-іонні батареї можуть уже за кілька років поступитися місцем більш перспективним твердотільним акумуляторам. Представники Samsung в інтерв’ю виданню Korea Herald повідомили, що компанія вже за рік-два почне використовувати цей новий тип батарей. Твердотільні акумулятори будуть безпечніші та запасатимуть більше енергії, ніж звичні літій-іонні.

батарей

«Наш технологічний рівень досягне достатнього рівня для виробництва твердотільних акумуляторів для смартфонів у найближчий рік чи два, – розповів один з керівників Samsung SDI, який захотів залишитися анонімним. – Інше питання, чи стане Samsung Electronics використовувати ці батарейки для телефонів».

Твердотільні акумулятори мають певні технологічні переваги перед використовуваним сьогодні літій-іонними батареями з рідким електролітом. Головними перевагами твердотільних батарей є неможливість витоку електролітів, довговічність, висока щільність енергії, а також легкість мініатюризації.

У перспективі твердотільні батареї можуть витіснити наявні літій-іонні. Це стосується не лише мобільної електроніки, а й електричних автомобілів, чия популярність зростає. «Спочатку твердотільні батареї будуть застосовуватися для смартфонів, а потім для електромобілів, після повної перевірки безпеки, – розповів фахівець. – Застосування в автомобілях може початися приблизно у 2025 році».

Поки що відомі лише загальні плани щодо впровадження нового типу батарей. Джерело в Samsung SDI не розкриває якусь інформацію про хімічні речовини та матеріали, які компанія планує використовувати для комерційних твердотільних акумуляторів. Раніше компанія розповідала, що розглядає кілька можливих матеріалів як електроліт, але також не розкривала подробиць.

Експерти з інших компаній погоджуються, що твердотільні акумулятори є реалістичною альтернативою сучасним літій-іонним. «Твердотільні батареї є реалістичною альтернативою літій-іонним у вирішенні питань безпеки. За останні 10 років вони розвиваються найшвидше, порівняно з іншими типами акумуляторів», – говорить аналітик LG Economic Research Institute Чоі Юнг Деок.

Фахівець також розповів, чому смартфони стануть одними з перших, де використають новий тип батарей. Хоча найбільше ємнісного джерела електроенергії потребують електротомобілі. За словами Деока, батареї для машин повинні пройти суворі тести на безпеку, оскільки вони безпосередньо пов’язані з безпекою життя пасажирів.

Автовиробники також працюють над потужними акумуляторами. У найбільшого автовиробника у світі – Toyota – також є один з найбільших відділів для досліджень батарей. У ньому працює близько 200 науковців, які планують випустити твердотільний акумулятор у 2020 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися