Функція Deep Fusion у iOS 13.2 обіцяє підняти фотографію на новий рівень

Експерти прогнозують, що смартфони можуть знову почати війну камер

Цьогорічні смартфони iPhone 11 вразили користувачів та експертів своїми фотоможливостями, але це не межа. Apple готує до випуску операційну систему iOS 13.2, в якій буде функція Deep Fusion. Вона, обіцяють розробники, підніме мобільну фотографію на новий рівень.

В основі якісних фотографій на смартфон в будь-яких умовах освітлення лежить об’єднання кількох кадрів в один. Як саме об’єднувати – вирішують алгоритми, і тому цей принцип ще називають обчислювальною фотографією.

З функцією Deep Fusion в Apple пропонують удосконалити алгоритми використанням штучного інтелекту. Він захоплюватиме чотири кадри на підвищеній швидкості і чотири – на звичайній. Їхня зйомка відбуватиметься ще до натиснення кнопки затвору на екрані телефона. Коли користувач натисне цю клавішу, штучний інтелект Deep Fusion зробить ще один кадр з довгою експозицією. Він необхідний для захоплення максимальної кількості світла, що дозволяє отримати кращу детальність знімку. Наприкінці штучний інтелект «зшиває» разом три кадри з кадром довгої експозиції, і отриманий результат – з останнім кадром, який вийшов нійбільш вдалим.

Deep Fusion має три режими роботи, які активуються залежно від поточного освітлення та активованого об’єктива. Основна ширококутна камера використовує Deep Fusion для фотографій від середнього до низького рівня освітлення. У майже повній темряві автоматично вмикається нічний режим. Телефотооб’єктив працює при яскравому освітленні і з нічним режимом – у дуже темних ситуаціях. Ультраширококутна камера не підтримує ані Deep Fusion, ані нічний режим.

Експерти прогнозують, що смартфони можуть знову почати війну камер. У середині жовтня виходить Google Pixel 4, і ця лінійка вже кілька років використовує техніку обчислювальної фотографії. Камери телефонів Pixel щороку займають перші місця рейтингу якості мобільної фотографії. При цьому апарати Pixel мали донині одну камеру на 12,2 мегапікселя, лише цьогрічний Pixel 4 отримає на задній панелі два об’єктиви. Очікується, що Pixel 4 матиме основний об’єктив з діафрагмою f/1.6, яка дозволяє захоплювати більше світла. Разом з технікою обчислювальної фотографії це дозволить йому стати одним з перших телефонів, які здатні робити астрофотографії на власну камеру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я