Неділя, 3 Березня, 2024

Мобільний Chrome отримав блокувальник реклами

В Android-версію браузера Chrome вбудували блокувальник реклами. Це оновлення поки що доступне у випуску для розробників, але у 2018 році з’явиться також загальнодоступний випуск.

Chrome

У тестовій версії Chrome Canary, яка використовується для перевірки нових рішень, з’явився перемикач, яким можна активувати блокувальник. Включення цього інструменту проводиться в розділі «Налаштування сайту» в підменю «Реклама». Опис нової функції говорить, що блокувальник відсікає нав’язливу рекламу на сайтах.

Тестова версія Chrome Canary доступна в Google Play і може працювати одночасно зі стабільною версією Chrome.

На початку червня 2017 року стало відомо, що в мобільній та десктопній версії браузера Chrome з’явиться вбудований блокувальник реклами. Він блокуватиме спливаючі вікна, автоматично відтворюване відео та інші види нав’язливої реклами.

Google називає нову функціональність «фільтром», а не блокувальником. Реклама принесла холдингу Google Alpabet більше 88% доходів, або $90 мільярдів, за 2016 рік. Google бере також участь у «Коаліції за найкращу рекламу» – промислової групи, яка займається покращенням рекламних оголошень в інтернеті. Наприклад, до неї вже зараз входять компанії Facebook і News Corp.

Користувачі дедалі більше встановлювали собі сторонні блокувальники реклами. Це прямо впливало на доходи пошукового гіганта. Він вирішив обладнати власний браузер аналогічним блокувальником реклами для того, щоб користувачі не встановлювали сторонні рішення з набагато більш жорсткою фільтрацією.

До речі, у липні цього року Apple заборонила для iPhone і iPad блокувальники реклами. В App Store більше не можна розміщувати блокувальники реклами з технологією VPN. Заборонено також випускати оновлення для тих додатків, які вже доступні в магазині. Зробити свої утиліти знову доступними розробникам зможуть, якщо перейдуть від фільтрації реклами в програмах до роботи тільки в браузері Safari.

А популярний блокувальник реклами AdBlock восени 2016 року сам почав показувати рекламу. Плагін Adblock Plus відображає певну рекламу, блокуючи іншу. Потрапити до цієї платформи рекламодавці можуть, заплативши блокувальнику реклами, а також якщо їхні оголошення пройдуть критерії за розмірами, розміщенням тощо. Такий підхід AdBlock оголосив у 2011 році і швидко викликав суперечки. Адже за гроші великі гравці, такі як Google, Amazon, Taboola, продовжували показувати рекламу. Багато видавців вважають, що подібна модель Adblock Plus заважає їхньому бізнесу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися